Lietuvoje

2019.07.19 12:07

Nausėda įvardijo geriausiai dirbančius tris ministrus, atskleistos ministrų pavardės

Laura Adomavičienė, LRT.lt2019.07.19 12:07

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį su valdančiąją koaliciją subūrusių partijų lyderiais aptarė Vyriausybės formavimo principus. Nors kandidatų į ministrų postus pavardės neminėtos, G. Nausėda įvardijo tris ministrus, kurių kompetencija ir darbas prezidentą tenkinta. Tai – Virginijus Sinkevičius, Raimundas Karoblis ir Vilius Šapoka.

Prezidento vyriausiasis patarėjas vidaus politikai Povilas Mačiulis patikino, kad buvo aptarti dabar svarbiausi klausimai.

„Prezidentas akcentavo, kad renkant ministrus aktualus ne tik jų lojalumas partijai, o ir dalykinės savybės, reputacija, atsakingumas. Vertindamas prezidentas atsižvelgs ir į tai“, – sakė P. Mačiulis.

„Raudonų kortelių“ prezidentas nėra parodęs nė vienai ministerijai, nors pokalbio metu sudėtingiausiose situacijose atsidūrusios ministerijos buvo įvardintos. Viena jų – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Kad naujojoje Vyriausybėje tikrai keisis mažiausiai trys ministrai, penktadienio rytą žurnalistams patvirtino laikinai pareigas einantis premjeras Saulius Skvernelis. Kaita susijusi su sritimis, kurios pagal koalicijos susitarimą atitenka Lietuvos socialdemokratų darbo partijai (LSDDP) ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškųjų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS).

Liepos pradžioje keturios partijos pasirašė sutartį dėl atnaujintos valdančiosios koalicijos sutarties. Koaliciją sudaro „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, LLRA-KŠS bei „Tvarkos ir teisingumo“ partija (TTP).

Finansų, Aplinkos, Socialinės apsaugos ir darbo, Energetikos, Ekonomikos ir inovacijų, Kultūros, Sveikatos apsaugos, Švietimo, mokslo ir sporto bei Teisingumo ministerijas toliau valdys LVŽS. „Socialdarbiečiams“ atiteko užsienio reikalų ir žemės ūkio ministrų portfeliai, Lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai – vidaus reikalų ir susisiekimo ministrų portfeliai. „Tvarkos ir teisingumo“ atstovas turėjo vadovauti Krašto apsaugos ministerijai.

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos lyderis Remigijus Žemaitaitis patvirtino, kad krašto apsaugos ministras R. Karoblis vertinamas puikiai, todėl jis lieka poste, o pati ministerija – „valstiečių“ dispozicijoje. Dėl to „tvarkiečiams“ bus ieškoma kitos ministerijos vadovo portfelio. Ar tai bus sveikatos ministro, kuris dabar priklauso „valstiečiams“ ir kuriam vadovauja Aurelijus Veryga – R. Karbauskis nepatvirtino. Jis pabrėžė, kad visa informacija viešojoje erdvėje apie galimą A. Verygos posto atidavimą „tvarkiečiams“ yra „nieko bendro su realybe neturintys gandai“.

Žemės ūkio ministru „socialdarbiečiai“ teiktų seniūno Andriaus Palionio kandidatūrą. Susitikime dalyvavęs „socialdarbiečių“ lyderis Gediminas Kirkilas patikino, kad A. Palionio kandidatūra bus patvirtinta.

„Dėl A. Palionio – jis yra politikas, ūkininkas, kelis kartus išrinktas į Seimą, finansininkas. Žemės ūkio ministerija turi daug svarbių klausimų: perkėlimas ministerijos į Kauną, melioracijos klausimas, daug kitų probleminių klausimų. Manau, kad jis yra tinkamas ir bus patvirtintas“, – sakė G. Kirkilas.

Taip pat postą išlaikys Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

LLRA-KŠS kandidatus į dvi ministrų pozicijas renkasi iš penkių kandidatų. Tarp jų neoficialiai minimos Seimo nario Česlavo Olševskio ir Šalčininkų mero Zdzislavo Palevičiaus kandidatūros. Vienas iš jų galėtų užimti Vidaus reikalų ministro postą. Buvusį Susisiekimo viceministrą Vladislavą Kondratovičių svarstoma teikti į susisiekimo ministro postą. LLRA-KŠS lyderis Voldemaras Tomaševskis sakė, kad apie dabartinio ministro Roko Masiulio galimybes likti vadovauti nebuvo kalbėta.

Daugiau detalių dėl naujojo ministrų kabineto turėtų paaiškėti antradienį po Seimo balsavimo.

Pakeitus daugiau nei vieną ministrą, Seimas turėtų balsuoti ne tik dėl S. Skvernelio skyrimo premjeru, bet ir dėl Vyriausybės programos, nes bus pasikeitę daugiau kaip pusė ministrų nuo Vyriausybės įgaliojimų gavimo 2016 metais.

Naujoji valdančioji dauguma Seime turi 76 mandatus iš 141. G. Nausėdai pradėjus eiti prezidento pareigas, Sauliaus Skvernelio Vyriausybė jam grąžino savo įgaliojimus.

Prezidentas turės patvirtinti naujosios Vyriausybės sudėtį.

Virginijus Sinkevičius, Raimundas Karoblis ir Vilius Šapoka – 3 asmenys palikę didžiausią įspūdį prezidentui
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt