Lietuvoje

2013.01.23 10:21

A. Kubilius tolesnio vadovavimo konservatoriams nesibaido

ELTA 2013.01.23 10:21

Buvęs Premjeras, konservatorių lyderis Andrius Kubilius sako nebijantis dar kartą siekti tapti partijos pirmininku, o Vytauto Landsbergio išsakytą kritiką jam laiko teigiamu dalyku, rodančiu, kad partijoje vyksta vidaus diskusijos.

Buvęs Premjeras, konservatorių lyderis Andrius Kubilius sako nebijantis dar kartą siekti tapti partijos pirmininku, o Vytauto Landsbergio išsakytą kritiką jam laiko teigiamu dalyku, rodančiu, kad partijoje vyksta vidaus diskusijos.

„Aš tikrai to nesibaidau. Matau uždavinius, kuriuos reikia iš tikrųjų šitoje situacijoje įgyvendinti. Partija turi svarbų uždavinį konsoliduotis ir konsoliduoti visuomenę, gali būti pačių įvairiausių iššūkių su dabartine valdžia. Ir darant išvadas iš to, ko nepadarėme, iš klaidų, ruoštis kitiems rinkimams“, – trečiadienį interviu „Žinių radijui“, paklaustas, ar vėl kandidatuos į konservatorių pirmininko pareigas, sakė A. Kubilius.

Buvęs Premjeras nebuvo linkęs sureikšminti V. Landsbergio jam išsakytą kritiką, teigdamas, kad vidaus diskusijos – nuolatinis partijos bruožas.

„Mūsų diskusijos yra pastovus mūsų bruožas. Ir kiekviename tarybos posėdyje profesorius (V. Landsbergis - ELTA) išsako kritinių pastabų. Ir mes tuo tik galime džiaugtis ir tam tikra prasme rodyti šiek tiek pašaipiai į kitas partijas, kuriose tokių diskusijų nėra. (...) Tam ir yra diskusija, kad kalbėtumės, išsakytume savo požiūrius. Ne visi sutinka su profesoriaus požiūriu, ne visi sutinka su mano požiūriu. Čia nieko nėra keisto“, – sakė A. Kubilius.

Konservatorių lyderio teigimu, būtent iš tokių diskusijų gimsta dokumentai, apibrėžiantys partijos tapatybę, jos veiklos kryptis. A. Kubilius sakė, kad būdamas partijos pirmininku jis visada turi stengtis suderinti įvairias nuomones ir siekti, kad konservatoriai būtų ir demokratiški diskusijomis, ir efektyvūs veikla.

„Kad po diskusijų būtų priimami sprendimai ir būtų siekiama, jei esame valdžioje – rezultatų, jei esame opozicijoje, tai galbūt prievolė ir atsakomybė šiek tiek kitokia –prižiūrėti valdžią, savo nuostatas teigti“, – sakė A. Kubilius.

Buvęs Premjeras sakė, kad, jo manymu, partija stiprėja, o rinkimų rezultatai konservatoriams tikrai nebuvo blogi.

„Prieš rinkimus, likus trims mėnesiams iki rinkimų, vyravo nuotaikos tokios, kad ką darysime, kai liksime, kaip čia visi juokavo, vieno lifto partija. Dabar esame viena iš didžiausių frakcijų Seime – 33 nariai, nedaug atsiliekame nuo socialdemokratų“, – sakė A. Kubilius.