Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.18 13:50

Oficialu: „valstiečių“ valdyba Pranckietį apskundė partijos etikos sargams

BNS 2019.07.18 13:50

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) valdyba ketvirtadienį nutarė kreiptis į partijos Etikos ir procedūrų komisiją, kad ši įvertintų Seimo pirmininko „valstiečio“ Viktoro Pranckiečio elgesį.

„Tarybos posėdyje 68 balsai buvo, kad reikia vykdyti koalicijos sutartį, tik vienas buvo prieš. Valdyba neturi kito pasirinkimo, kaip kreiptis į Etikos ir procedūrų komisiją. Dabar viskas jų rankose“, – ketvirtadienį po trumpo valdybos posėdžio Seime žurnalistams sakė „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

Anot jo, partijos Etikos ir procedūrų komisijai bus nusiųsti Seimo pirmininko vieši pasisakymai, kad jis nesitrauks iš pareigų, nepaisant LVŽS tarybos sprendimo pritarti valdančiosios koalicijos sutarčiai.

Pagal šią sutartį, Seimo pirmininko pareigos teko koalicijos partneriams „socialdarbiečiams“.

V. Pranckietis teigia, kad parlamento vadovą skiria ir atleidžia Seimas, partija negali kištis į šiuos reikalus. Jo dabar einamų pareigų perleidimą „socialdarbiečiams“ V. Pranckietis vadina asmeniniu R. Karbauskio kerštu jam už kritiką.

Pasak R. Karbauskio, Etikos komisija įvertins Seimo pirmininko elgesį, ar jo žodžiai ir veiksmai nežemina partijos, jos organų.

Pagal LVŽS įstatus, partijos nariai privalo įgyvendinti jos programą, laikytis įstatų ir vykdyti valdymo organų sprendimus, gerbti kitų LVŽS narių teises, pažiūras ir orumą, neveikti prieš kitą partijos narį, viešajame ir privačiame gyvenime laikytis geros moralės normų.

R. Karbauskis atkreipė dėmesį, kad etikos sargų sprendimas bus tik rekomendacinis, o sprendimą dėl V. Pranckiečio likimo partijoje priims LVŽS taryba.

„Etikos komisija teikia savo matymą, kaip jie vertina tą situaciją, o sankcija yra tarybos sprendimas. Tada ir bus sutarta dėl sankcijos“, – teigė „valstiečių“ lyderis.

„Taryba gali neatsižvelgti į Etikos ir procedūrų komisijos siūlymą“, – pridūrė jis.

R. Karbauskis anksčiau šią savaitę yra minėjęs neįsivaizduojantis jokio kito sprendimo, kaip tik V. Pranckiečio šalinimas iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, nes „kiekvieną dieną žeminama ir partija, ir partijos vadovai“.

V. Pranckietis savo ruožtu teigė, kad jeigu bus pradėta jo šalinimo iš partijos procedūra, jis pats ją paliks.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi