Lietuvoje

2019.07.18 11:47

Skvernelis: didelė tikimybė, kad Šapoka tęs darbą

sprendimo dėl eurokomisarų negalima atidėti iki rudens
Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.07.18 11:47

Premjeras Saulius Skvernelis tikina, kad dėl eurokomisaro skyrimo gali tekti šaukti neeilinį Seimo posėdį. Anot jo, laukti parlamento rudens sesijos ir jos metu tvirtinti kandidatą į eurokomisarus negalima. Vyriausybės vadovas, kalbėdamas apie ministrų kabinetą, teigė, kad didelė tikimybė, jog jame ir toliau dirbs finansų ministras Vilius Šapoka.

„Aš su juo kalbėjausi ir manau, kad didelė tikimybė, kad ministras tęs darbą“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis, paklaustas, ar finansų ministras V. Šapoka toliau dirbs Vyriausybėje.

Anksčiau skelbta, kad ministras V. Šapoka abejoja, ar liks dirbti ministrų kabinete.

Vyriausybei grąžinus įgaliojimus naujai išrinktam prezidentui Gitanui Nausėdai, šalies vadovas Seimui pateikė to paties S. Skvernelio kandidatūrą į ministrus pirmininkus. Laikinai premjeru dirbantis S. Skvernelis jau pradėjo diskusijas su prezidentu G. Nausėda dėl ministrų kabineto performavimo.

Ketvirtadienį ministras pirmininkas S. Skvernelis užsiminė, kad Lietuva pretenduoja į keturių sričių eurokomisarų portfelius. Tiesa, žurnalistų paklaustas, į kurių sričių eurokomisaro pozicijas Lietuva gali pretenduoti, atsakymo nepateikė.

„Neišvardinsiu, kadangi mano atsakymą išgirs kitos valstybės, kurios galbūt dėl to paties portfelio konkuruoja“, – Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Jis teigė, kad ir apie galimus kandidatus į eurokomisarus kalbėti dar anksti. Tiesa, premjero teigimu, Lietuva negali laukti ir eurokomisaro patvirtinimo, teikimo procesai turėtų būti įvykdyti dar iki rudens.

„Rudens negalime laukti. Gali būti, kad dėl to klausimo reikės kviesti (Seimo plenarinį – LRT.lt) posėdį, nes nežinau, kada pasibaigs batalijos, susijusios su Vyriausybe. Jeigu dar Seimas dirbs, tai spręsime klausimą, jei nedirbs, reikės posėdį kviesti“, – dėstė S. Skvernelis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.