Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.18 10:47

Pranckietis kalba apie galimą pasitraukimą iš partijos

Jeigu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos partijos etikos komisija rekomenduotų iš Seimo pirmininko posto nesitraukianti Viktorą Pranckietį šalinti iš partijos, parlamento vadovas sako, kad tokiu atveju pats paliktų partiją.

„Jeigu etikos komisija rekomenduos pašalinti, tai aš nesuteiksiu tokios galimybės. Išėjimas iš partijos yra labai paprastas veiksmas: praneši skyriui, kad aš nesu partijos narys“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė V. Pranckietis.

Parlamento vadovo teigimu, jis dar nežino, ar partijos etikos sargai gavo kreipimąsi svarstyti jo elgesį.
„Čia reikėtų etikos komisijos paklausti, nes kol kas aš tik girdėjau pareiškimus, kad kreipsis į komisiją. Nežinau, ar kreipėsi, iki vakar kreipimosi nebuvo“, – sakė V. Pranckietis.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad artimiausiu metu „valstiečių“ partijos valdyba ketina kreiptis į partijos etikos komisiją, kurios prašys įvertinti Seimo pirmininko V. Pranckiečio elgesį.

„Partijos valdyba, tikiuosi, kreipsis į partijos etikos komisiją dėl elgesio įvertinimo, kad ateityje posėdžiausianti taryba galėtų turėti etikos komisijos sprendimą“, – trečiadienį žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Į klausimą, ar gali būti siūloma šalinti V. Pranckietį iš partijos, R. Karbauskis atsakė: „drįstu manyti, kad taip“.

„Šiuo atveju manau, kad turėsime sprendimus, kurie parodys, kad yra vis dėlto kažkokia partinė drausmė. Dar sykį pakartosiu, kad tai nieko bendro su manimi kaip su asmeniu neturi. Jis buvo mano mokytojas, aš jį pats rekomendavau į Seimo pirmininkus. (...) Iš tikrųjų mes apie V. Pranckietį niekada nešnekėjome, niekada jo pavardės ir vardo neminėjome. Mes šnekėjome apie Seimo pirmininko poziciją, kuri atsiranda derybose ir keičiasi tik derybų metu“, – sakė R. Karbauskis.

„Valstiečių“ partijos etikos sargams vadovauja Kovo 11-osios Akto signataras Leonas Apšega.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi