Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.18 10:29

Nausėda: ministrų sąrašas gims artimiausiomis dienomis

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.07.18 10:29

Prezidentas Gitanas Nausėda tikina, kad artimiausiomis dienomis turėtų paaiškėti naujas ministrų kabinetas. Šalies vadovas neatskleidžia, ar ragintų valdančiuosius nekeisti krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio, tačiau perspėja: eksperimentuoti Lietuva šiuo klausimu negali.

„Ponas R. Karoblis dirbo šitose pareigose sėkmingai, sukaupė reikalingą patirtį – turiu galvoje planus, kuriuos reikia įgyvendinti artimiausioje ateityje. Atsižvelkime dar ir į tai, kad artėja gruodžio 4 diena, labai atsakingas NATO viršūnių susitikimas, kuriame bus nubrėžti planai tolesnei organizacijos veiklai, ypatingai su fokusu į mūsų Baltijos regioną, taip kad yra tikrai labai rimtų darbų ir mes negalime čia dabar eksperimentuoti“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė G. Nausėda, paklaustas, ar ragina valdančiuosius nekeisti krašto apsaugos ministro R. Karoblio.

Pagal naują koalicijos sutartį, krašto apsaugos ministro portfelis priklausto partijai „Tvarka ir teisingumas“.

G. Nausėda tikino, kad prezidentūra iš premjero Sauliaus Skvernelio dar nėra gavusi ministrų sąrašo, tačiau, anot šalies vadovo, jis turėtų paaiškėti artimiausiu metu.

„Nieko mes dar negavome. Mes apsikeitėme nuomonėmis. Tikrai jokio apibrėžto sąrašo nėra. Jis tikrai gims artimiausiomis dienomis ir suderinę kandidatūras, manau, galėsime pateikti tuos siūlymus“, – kalbėjo G. Nausėda.

Jis teigė, kad „socialdarbiečio“ Andriaus Palionio kandidatūra į žemės ūkio ministrus jam dar nėra pateikta.

G. Nausėda neskubėjo atsakyti ir į klausimą, ar pritartų valdančiųjų planams Vyriausybėje keisti bent keturis ministrus.

„Neskaičiuosiu, nes tikrai dabar neprisiminčiau, kiek ten, pagal tą mūsų sąrašą, yra. Tiek ministrų daug. Gal ir turėtų būti šiek tiek mažiau jų Lietuvoje, bet reikia tikrai pakalbėti rimtai ir tik tada užsiiminėti matematika“, – aiškino šalies vadovas.

Po to, kai Vyriausybė grąžino įgaliojimus naujai išrinktam prezidentui, ketvirtadienį G. Nausėda Seimui pateikė S. Skvernelio kandidatūrą į premjerus. Prezidentas žurnalistams sakė, jog galvoje turėjo ir kitus kandidatų į ministrus pirmininkus variantus, tačiau S. Skvernelis šiuo metu, G. Nausėdos manymu, yra tinkamiausias kandidatas.

„Aš galvoju ir apie variantus B, C. To mane išmokė žaidimas šachmatais. Tačiau šiuo atveju eina kalba apie tai, kad šiuo metu susidariusios tam tikros politinės sąlygos, kurios neleidžia kalbėti apie kitos sudėties Vyriausybės formavimą, vadovaujant kitam premjerui, todėl šitas variantas yra variantas A.

Pagrindas yra tai, kad tikėtina, kad ši kandidatūra turi Seimo pritarimą arba Seimo daugumos palaikymą. Antra, ponas S. Skvernelis vadovavo XVII-ajai Vyriausybei ir sukaupė reikalingą ministrui pirmininkui patirtį, anksčiau taip pat dirbo atsakingose pareigose ir, atsižvelgdamas į tai, kad reikia valdžios institucijų tęstinumo, principingumo, efektyvumo, be abejo, manau, kad šis kandidatas tikrai galėtų, bendradarbiaudamas su kitomis valdžios institucijomis, daugiau ar mažiau sėkmingai dirbti iki kitų Seimo rinkimų. Kiti variantai būtų lėmę didelį neapibrėžtumą, kurio gana sudėtingomis tarptautinėmis sąlygomis nelabai galime sau leisti“, – aiškino G. Nausėda.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi