Lietuvoje

2019.07.18 09:11

Karbauskis prabilo apie galimus perstumdymus ministrų pozicijose

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.07.18 09:11

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia, kad Seimas balsuoti dėl iš naujo teikiamos Saulius Skvernelio kandidatūros į premjerus ir Vyriausybės programos turėtų kitą savaitę.

„Tai galėtų būti tikriausiai kitą savaitę“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį po valdančiosios koalicijos tarybos susitikimo sakė R. Karbauskis.

LVŽS lyderis sakė, kad valdantieji palaikys Vyriausybės programą.

Pagal naują koalicijos sutartį, koalicijos partneriams iš viso priklauso penkios ministerijos, tačiau prezidentas Gitanas Nausėda esą yra linkęs poste krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį, o ši pozicija priklauso „tvarkiečiams“.

Anot R. Karbauskio, jeigu R. Karoblis liktų dirbti, reikėtų spręsti dėl naujų atsakomybės sferų partijai „Tvarka ir teisingumas“.

Vis dėlto „valstiečių“ lyderis kol kas tiksliai neatsako, ar tokiu atveju partneriams būtų atiduota kita ministerija.

„Jeigu žiūrėtume į koalicinę sutartį, tai keisis keturi (ministrai – LRT.lt), bet ar keisis konkrečiai R. Karoblis, nežinau. [...] Ieškosime kito sprendimo, nes viena partija, pagal sritį, jeigu toje vietoje pozicijos negaus, mes turėsime spręsti, ką daryti“, – aiškino R. Karbauskis.

Pasak jo, nepasikeitus R. Karobliui, KAM būtų laikoma LVŽS prerogatyva.

„Yra kalba apie tai, kad toje atsakomybės srityje, kuri buvo priskirta Tvarkai ir teisingumui, atrodo, kad nenorima keisti ministro, tai gali tekti mums peržiūrėti kitas atsakomybės sferas ir tą ministrą laikyti, kad jis yra „valstiečių“ atsakomybės sfera“, – dėstė LVŽS lyderis.