Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.17 22:50

Žemės ūkio ministerija svarstė perkėlimui lėšas imti iš Darbo užmokesčio fondo

Žemės ūkio ministerijos perkėlimui į Kauną ir patalpų nuomai siūlyta naudoti ir dalį Darbo užmokesčio fondo bei socialinio draudimo lėšų, tačiau pasipiktinus darbuotojų profsąjungai šio sumanymo atsisakyta. Pasak ministro, tam pinigų bus ieškoma valstybės biudžete, neatmetama, kad dalis lėšų gali būta gauta, pardavus dabartinius ministerijos pastatus.

Didysis ministerijos kraustymasis iš Vilniaus centro į Kauną – kitų metų pradžioje. Patalpų nuomos konkurso rezultatai dar nepaskelbti, pasiūlymus pateikė viena miesto mero kontroliuojama „Vičiūnų“ grupės įmonė, Suomijos kapitalo bendrovė ir SBA grupės įmonė.

Su laimėtoja bus pasirašyta sutartis. Kasmet nuomai esą reikėtų beveik milijono eurų. Didžiąją dalį, 860 tūkst. eurų, buvo sumanyta paimti iš Darbo užmokesčio fondo bei socialinio draudimo įmokų.

„Profesinė sąjunga labai blogai vertina tokį planą, nes tai gali tikrai turėti neigiamos įtakos darbuotojams, nes sumažinus Darbo užmokesčio fondą dar kitiems metams, po kelių metų jis neatsiras iš naujo. Ką tai reiškia? Tikriausiai tai, kad darbuotojams nekils algos, nors yra deklaruojama, kad viešajam sektoriui kils. O jeigu algos ir kils, tai tikriausiai bus atsisakoma dalies darbuotojų. Dėl to didės darbo krūvis likusiems darbuotojams. Tai labai blogai“, – tikina Žemės ūkio ministerijos darbuotojų profesinės sąjungos valdybos narė Vita Jurgilienė.

Ministras Giedrius Surplys pripažino, kad siūlymas naudoti darbo užmokesčio fondo lėšas buvo, tačiau kilus nepasitenkinimui, ministerijos vadovybė sumanymo atsisakė.

„Pažyma yra pažyma, sprendimas yra trečiadienį. Sprendimas niekaip nėra susijęs su darbo užmokesčio mažinimu. 2020 metams tai jau paskirti pinigai valstybės biudžeto projekte ir trečiadienį mes 1 mln. 250 tūkst. perskirstėme, kad galėtume naudoti ir nuomai. O 2021–2022 m tiesiog sutarėme, kad su poreikiu, mes vėl kreipsimės į Vyriausybę ir Finansų ministeriją dėl biudžeto asignavimų“, – aiškina ministras.

Ministras sako, kad iš ko Kaune nuomosis patalpas, paaiškės netrukus, nuomos sutartį tikisi pasirašyti jis pats. Gal net ir ateinančią savaitę.

Pasak Sauliaus Skvernelio skyrus perkėlimui lėšų iš biudžeto, jos gali būti susigrąžintos, pardavus dabartinius ministerijos pastatus.

Panorama. Būsto dalybos kurortiniame mieste – valdininkai pernuomoja butus keleriopai brangiau
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi