Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.17 21:55

Vyriausybėje keisis mažiausiai keturi ministrai, tačiau moterų ten tikriausiai neatsiras

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad atnaujintoje Vyriausybėje keisis daugiau nei vienas ministras. Tai reiškia, kad Seimas turės balsuoti ne tik dėl S. Skvernelio paskyrimo ministru pirmininku, bet ir dėl Vyriausybės programos. Prezidentas Gitanas Nausėda teigia tikintis, kad naujajame kabinete jau bus ministrių moterų. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad jo partijos deleguoti ministrai gali dirbti ir toliau.

„Tikrai tose sferose, kurios priskirtos „valstiečiams“, nei socialinės apsaugos, nei sveikatos, nei švietimo, nei kultūros mes tikrai nešnekėjome, kad būtų problemų. Yra kalba apie tai, kad vienoje sferoje, kuri buvo priskirta „Tvarkai ir teisingumui“, pasikeitimų gali neįvykti, tokia yra prezidento nuomonė. Tokiu atveju mes turėsime persiderėti, ieškoti kitų sprendimų“, – tikina R. Karbauskis.

R. Karbauskis LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dienos tema“ sakė, kad keisis mažiausiai keturi ministrai.

Ketvirtadienį G. Nausėda Seimui teikia S. Skvernelio kandidatūrą į ministrus pirmininkus, o kitą savaitę, pasak premjero, kai jis taps nebe laikinuoju, prasidės ministrų teikimas, kuris gali užtrukti.

Prezidentas teigia su premjeru aptarę kai kuriuos kandidatus į ministrus, apie tai dar šią savaitę žada kalbėtis ir su valdančiosiomis frakcijomis. G. Nausėda neslepia – norėtų, kad atnaujintame ministrų kabinete dirbtų ir moterys.

„Tvarka ir teisingumas“

„Visi vyrai norėtų, kad būtų daugiau moterų, bet jei šnekėti apie Vyriausybę visai ne tas principas yra. Svarbiausia, kad ministrai atliktų savo pareigas tinkamai, ar jie moterys, ar vyrai – čia skirtumo nėra. Viceministrų lygmenyje yra labai daug moterų ir tikrai jokios diskriminacijos čia nėra“, – sako „valstietis“ R. Karbauskis.

„Socialdarbiečiai“ jau pareiškė – jiems pagal koalicijos sutartį atitekusiai Žemės ūkio ministerijai siūlo vadovauti Andrių Palionį, „Tvarka ir teisingumas“ tarp kandidatų į krašto apsaugos ministrus taip pat mini vyrus. Lenkų rinkimų akcija kol kas neatskleidžia savo kandidatų vadovauti Vidaus reikalų ir Susisiekimo ministerijoms.

„Ieškome, kad žmogus būtų kompetentingas ir sąžiningas, deramai atliktų savo ministro pareigas. Pirmiausia vertiname tai, mūsų aukščiausioji taryba mažiausiai vertina lytiškumo aspektą“, – tikina Seimo LLRA-KŠS frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė.

Premjeras irgi paslaptingas kalbėdamas , ar atnaujintame ministrų kabinete jau bus moterų.

„Negaliu nei patvirtinti, nei paneigti“, – sako ministras pirmininkas.

Nedaug vilčių, kad moteris gali būti siūloma ir į eurokomisaro postą. Neoficialiai minimos kelių ministrų pavardės.

Panorama. Būsto dalybos kurortiniame mieste – valdininkai pernuomoja butus keleriopai brangiau
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi