Lietuvoje

2019.07.17 18:22

Užsieniečiai atvyksta į Lietuvą mokytis lietuvių kalbos: tai graži kalba, tačiau kirčiavimas – pragaras

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.07.17 18:22

Klaipėdos universitete – intensyvios studijos net ir vasarą. Lietuvių kalbos ir kultūros čia mokosi visas būrys užsieniečių.

Klaipėdos universiteto auditorijose skamba lietuviškos sutartinės ir vyksta paskaitos. Iš 18 pasaulio šalių čia suvažiavo skirtingų profesijų žmonės, norintys išmokti lietuviškai.

„Studentų nuolat daugėja. Tarp margo, įvairaus būrio kursantų išskirčiau grupelę asmenų su lietuviškomis šaknimis, kaip mes vadiname, ir šiemet tokių turime lygiai 10“, – pasakoja Lituanistikos ir užsienio kalbų centro vadovė Jūratė Derukaitė.

Ši Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademija – jau 18, šiemet sulaukta dalyvių ir iš Australijos, Japonijos, Filipinų. Daugelis – atvykusieji pirmą kartą.

Kasdien kursantai išklauso tris paskaitas, po to keliauja, susipažįsta su Klaipėdos regionu, dalyvauja renginiuose.

„Mes iš karto pradedame po truputį kalbėti frazėmis, kad būtų galima prisistatyti, susipažinti, paklausti, kur tu gyveni, kaip tu kalbi, iš kur tu esi. Trečią dieną mes jau mokomės skaičių“, – sako dėstytoja Virginija Jurgaitytė.

Lietuviškai mokosi verslininkai, inžinieriai, dėstytojai. Tokį apsisprendimą lėmė skirtingi motyvai.

„Aš darau tyrimą apie Lietuvą savo universitete Maskvoje ir man reikia lietuvių kalbos, kad aš padaryčiau gerą tyrimą, nes man reikia bendrauti su lietuviais“, – pasakoja maskvietė Amina.

Kiti užsieniečiai taip pat išskyrė tai, kad lietuvių kalba jiems reikalinga moksliniuose tyrimuose.

„Aš dirbu Baltarusijos mokslų akademijoj, esu etnologas-lituanistas ir mane labai domina Lietuvos istorija, lietuvių kultūra bei kalba“, – teigia Jurijus iš Baltarusijos.

Lietuvių kalba – labai graži, bet ir labai sunki, tvirtina kursantai, linksnių galūnes ir kirčiavimą vadinantys pragaru.

Vasaros akademija veiks mėnesį, norinčių išmokti lietuviškai laukiama ir žiemos akademijoje po Naujųjų.

Žinios. Kol Saulius Skvernelis planuoja naują ministrų kabinetą, Gitanas Nausėda viliasi, kad jame bus ir ministrių
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.