Lietuvoje

2019.07.17 16:40

Karbauskis mato išeitį Pranckiečiui likti poste – siūlo pereiti į kitą partiją

Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.07.17 16:40

Jeigu Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis įstotų į Lietuvos socialdemokratų darbo partiją (LSDDP), galėtų išsaugoti parlamento vadovo postą, LRT.lt sakė „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. „Socialdarbiečiai“ tvirtina tokios galimybės nesvarstantys, o parlamento vadovas V. Pranckietis šią iniciatyvą vadina „galinčia kelti juoką“.

„Valstiečiams“, „socialdarbiečiams“, „tvarkiečiams“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikiščioniškų šeimų sąjungai sudarius valdančiąją koaliciją nutarta, kad Seimo pirmininko postas atitenka LSDDP, tačiau „valstietis“ Viktoras Pranckietis trauktis iš parlamento vadovo pareigų neketina.

V. Pranckiečiui atsisakant trauktis iš Seimo pirmininko pareigų, Seime „valstiečių“ iniciatyva organizuojama nepasitikėjimo procedūra Seimo pirmininku. Tiesa, LRT.lt kalbintas R. Karbauskis abejoja, ar balsų, kad būtų atstatydintas V. Pranckietis, užteks. Pasak LVŽS lyderio, jei V. Pranckietis ir atlaikytų balsavimą, išsaugotų savo postą, kiltų kitų klausimų.

„Aš nesu tikras, ar užteks tų balsų, bet bandau suprasti patį žmogų. Visiškai akivaizdu, kad jis skaičiuoja balsus ir supranta, kad neužtektų. Jeigu balsuotų 75 Seimo nariai, susirinktų 68 balsai, keli balsuotų ne taip. Kam tada Seimo pirmininkas atstovaus? Atstovaus opozicijai, kuri nedalyvauja balsavime? Galiu garantuoti, kad opozicija sakys: „ne, jis mums neatstovauja“. Valdančiosios koalicijos V. Pranckietis neatstovaus. Reiškia, jis atstovaus tik tiems keliems žmonėms, kurie slaptame balsavime nebus balsavę už jo atstatydinimą. Tai jiems V. Pranckietis ir atstovaus“, – aiškino R. Karbauskis.

„Valstiečių“ vedlys, paklaustas, kaip tada reikėtų spręsti valdantiesiems iškilusią dilemą dėl V. Pranckiečio, užsiminė apie alternatyvą, kuri leistų V. Pranckiečiui išvengti balsavimo dėl nepasitikėjimo ir kartu garantuotų, kad politikas toliau vadovaus Seimui.

„Jeigu ponas V. Pranckietis įstotų į Socialdemokratų darbo partiją, tai jie tikriausiai priimtų sprendimą, kad jis jiems ir atstovauja. Tokiu atveju jokių problemų su koalicine sutartimi nebūtų, nes jau koalicijos partneriai sakytų: „taip, jūs koalicinės sutarties sąlygas įvykdėte“. Yra ta išeitis, tik nežinau, kiek ji juokais, kiek rimtai pasakyta. Tą minėjo ir Socialdemokratų darbo partijos atstovai“, – aiškino R. Karbauskis.

LVŽS lyderis tvirtino, kad jis pats neprieštarautų, jei V. Pranckietis prisijungtų prie LSDDP ir toliau vadovautų Seimui.

„V. Pranckiečiui, kaip Seimo pirmininkui, jokių pretenzijų nėra. Jeigu būtų toks sprendimas, tai aš tikrai nė piršto nepajudinčiau, net nebandyčiau abejoti, kad sprendimas geras. Nieko neturiu prieš V. Pranckietį ir neturėjau. Bet yra koalicinė sutartis. Jeigu jis, būdamas ten, atstovautų Socialdemokratų darbo partiją, tada viskas būtų tvarkoje, aš sveikinčiau jį. [...] Galima tą temą plėsti, nes tai iš tikrųjų yra išeitis“, – kalbėjo R. Karbauskis.

G. Kirkilas prabilo apie anekdotus

LSDDP pirmininkas, parlamentaras Gediminas Kirkilas LRT.lt teigė, kad „socialdarbiečiai“ patys nėra siūlę „valstiečiams“ priimti į savo partiją V. Pranckietį, jog šis galėtų išsaugoti Seimo pirmininko postą.

„Čia nebent iš anekdotų serijos. Tikrai to nesvarstome. Tai yra juokinga. Čia yra iš fantastinės srities, tokių variantų nekomentuoju“, – aiškino LSDDP lyderis.

G. Kirkilas pakartojo, kad „socialdarbiečiai“ Seimo pirmininko portfelio derybų dėl koalicijos metu nereikalavo, tad, anot jo, dilemą dėl V. Pranckiečio turėtų išspręsti patys „valstiečiai“.

„Mes nieko negalime pasiūlyti, čia yra jų vidaus reikalas. Nežinau, čia reikia jų klausti tikrai. Kaip sakiau, mums ypatingai šis reikalas nerūpi ir mes nesidomime“, – teigė Seimo narys.

G. Kirkilas patikino, kad šiuo metu jokios diskusijos dėl galimybės pakeisti koalicinės sutarties nuostatą, kuria numatoma, kad Seimo pirmininko pozicija atitenka LSDDP, nevyksta.

Seimo pirmininkas: tokie siūlymai gali kelti juoką

Parlamento vadovas V. Pranckietis LVŽS pirmininko siūlymą jam prisijungti prie LSDDP ir taip išsaugoti postą pavadino keliančiu juoką.

„Tokie pasiūlymai gali kelti juoką – tai yra ne posto išsaugojimo klausimas. Seimo pirmininkas partiją renkasi pagal vertybes, o ne pagal R. Karbauskio sugalvotus nurodymus“, – V. Pranckiečio poziciją LRT.lt perdavė Seimo pirmininko atstovė spaudai Karolina Frolovienė.

Kyla grėsmė būti pašalintam

LRT.lt primena, kad V. Pranckietis savo pozicijos nesitraukti iš Seimo pirmininko pareigų nepakeitė net ir po to, kai pirmadienį LVŽS taryba nubalsavo už koalicinę sutartį, kurioje ir numatyta, kad Seimo pirmininko portfelis atitenka „socialdarbiečiams“.

LVŽS lyderis R. Karbauskis pakartojo, kad dėl V. Pranckiečio veiksmų jau kreipėsi į partijos Etikos komisiją ir greičiausiai bus siūloma V. Pranckietį šalinti iš LVŽS.

„V. Pranckietis pasirinko poziciją išsaugoti savo kėdę, nežiūrint į nieką – nežiūrint į Lietuvos žmonių sprendimus, nežiūrinti į partijos sprendimus, nežiūrint į frakcijos, koalicijos sprendimus“, – V. Pranckiečio poziciją nesitraukti smerkė R. Karbauskis.

Pats V. Pranckietis ne kartą minėjo, kad noras Seimo pirmininko poste jį pakeisti kitu žmogumi yra R. Karbauskio kerštas. Pats R. Karbauskis akcentuoja, jog šie teiginiai tėra politiko viešųjų ryšių akcija, siekiant didesnio populiarumo.

Populiariausi

Karantinas Trakuose
5

Lietuvoje

2021.04.21 09:35

Lietuvoje – dar 1113 COVID-19 atvejų, mirė 14 žmonių, per parą skiepų sulaukė daugiau nei 14 tūkst. asmenų

vienas miręs asmuo – 30-39 metų amžiaus grupės; atnaujinta 09.57
5