Lietuvoje

2019.07.17 15:23

Totoriškių, Margio ežeruose, Elektrėnų mariose vandens kokybė neatitiko higienos normos

BNS2019.07.17 15:23

Trakų rajono Totoriškių ir Margio ežeruose, Elektrėnų mariose ties Pastrėviu ir kai kuriose kitose šalies maudyklose bei rekreacinėse zonose vandens kokybė liepos mėnesį neatitiko higienos normos.

Kaip trečiadienį praneša Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, Totoriškių ežero paplūdimio maudykloje aptiktas didesnis nei nustatyta žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius.

Taip pat higienos normos neatitiko ir Švenčionių rajone esančio Sarių ežero vanduo, tačiau pakartotinai atlikus tyrimus, vandens kokybė reikalavimus atitiko.

Liepos pirmosios pusės vandens kokybės tyrimų rezultatai gauti iš 108 maudyklų. Iš viso į stebėsenos sąrašą įtraukta 117 maudyklų. Duomenų dar nėra gauta iš Alytaus, Lazdijų, Šilalės, Širvintų rajonų maudyklų.

Vandens kokybė neatitiko normos ir kai kuriose rekreacinėse zonose: Minijos upėje ties Priekule, Panevėžio rajone Lėvens upėje ties Paliūniškiu, Aujėdo ežere Kietaviškių poilsio zonoje, Elektrėnų mariose ties Pastrėvio kaimu ir Trakų rajone esančiame Margio ežere.

Teigiama, kad vandens kokybė neatitiko normos ir Joniškio rajone esančiame Mikšiūnų tvenkinyje, tačiau pakartotinai atlikus tyrimus, vanduo ten atitiko reikalavimus.

Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal du mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles.

Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip 1000/100 ml vandens.

Nustačius trumpalaikę taršą, per 72 valandas turi būti paimtas papildomas mėginys vandens kokybės tyrimams atlikti, kuris patvirtintų taršos įvykio pabaigą, ir dar vienas mėginys praėjus septynioms dienoms po trumpalaikės taršos pabaigos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.