Lietuvoje

2019.07.17 12:09

LVŽS etikos komisijos pirmininkas dėl Pranckiečio klausimo: oro virpinimas

Lukrecijus Tubys, ELTA 2019.07.17 12:09

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Leonas Apšega teigia, kad kreipimasis į komisiją dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio būtų kaip oro virpinimas. Esą jeigu norima asmenį pašalinti iš partijos, galima tai būtų padaryti ir be jos sprendimo.

Vertinti pastarųjų savaičių įvykių, ar yra pagrindo laikyti V. Pranckiečio elgesį kaip neetišką L. Apšega nenorėjo. Jo teigimu, ar buvo pažeista etika, spręs komisija tik tada, kai įvertins kreipimosi motyvus.

„Turi kreiptis arba kolegialus organas valdyba ar taryba, arba pavienis asmuo su motyvuotu pareiškimu ir tada etikos komisija priima sprendimą. Pirmiausia – svarstyti ar nesvarstyti, ar tai telpa į etikos komisijos kompetenciją. Bet turi būti motyvuotas, o ne taip, kad kažkas kažką parašys. (...) Aš dabar nieko konkretaus negirdžiu, tik kad kažkas bruzda“, – Eltai sakė L. Apšega pažymėjęs, kad komisiją sudaro 5 asmenys, o sprendimui priimti reikia bent 3 balsų.

Pasak pirmininko, etikos komisija neturi daug įgaliojimų, tad kreipimasis į ją būtų labiau formalus.
Paklaustas, ką gali nuspręsti komisija, atsakė: „Nieko, orą pavirpinti.“

„Komisija gali teikti siūlymus, o kokius – klausimas, niekur nėra parašyta“, – sakė Kovo 11-osios Akto signataras L. Apšega.

Jo teigimu, jeigu norima pašalinti V. Pranckietį iš partijos, tą galima padaryti be kreipimosi į Etikos ir procedūrų komisiją.

„Žinoma, kad gali pašalinti be etikos komisijos – yra tvarka, pagal įstatus grubiu partijos įstatų pažeidimu. Įstatuose viskas surašyta. Nieko čia (komisijoje. – ELTA) nėra“, – tikino L. Apšega.

ELTA primena, kad Seimo LVŽS frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio teigimu, „valstiečių“ partijos valdyba artimiausiu metu ketina kreiptis į partijos etikos komisiją, kurios prašys įvertinti Seimo pirmininko V. Pranckiečio elgesį.

„Rytoj (ketvirtadienį) partijos valdyba, tikiuosi, kreipsis į partijos etikos komisiją dėl elgesio įvertinimo, kad ateityje posėdžiausianti taryba galėtų turėti etikos komisijos sprendimą“, – trečiadienį žurnalistams sakė R. Karbauskis.
Į klausimą, ar gali būti siūloma šalinti V. Pranckietį iš partijos, R. Karbauskis atsakė: „drįstu manyti, kad taip“.