Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.17 11:05

Po LRT tyrimo Paluckas žada imtis veiksmų: tai, kas teisėta – ne visada teisinga

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.07.17 11:05

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas vertindamas LRT Tyrimų skyriaus paviešintą informaciją teigė, kad toks partiečių elgesys yra neteisingas ir žadėjo imtis veiksmų situacijai spręsti.

LRT Tyrimų skyriaus surinkti duomenys rodo, kad pusvelčiui iš savivaldybės gavę butų, Neringos mero Dariaus Jasaičio politiniai bendražygiai juose nė negyvena, o pernuomoja turistams brangiausio Lietuvos kurorto kainomis. Nustatyta, kad patys už savivaldybės buto nuomą nuo 25 iki 165 eurų per mėnesį mokantys socialdemokratai pernuomodami būstą iš turistų prašo 100 ir daugiau eurų už parą.

Socialdemokratų lyderis G. Paluckas paklaustas, kaip vertina LRT Tyrimų skyriaus pateiktą informaciją, atsakė: „Būstas yra skiriamas žmonėms, kurie neturi kur gyventi. Jeigu tie žmonės būstą pernuomoja, tai vadinasi, jie turi kur gyventi ir būstas jiems skirtas nepagrįstai. Negali būti jokių dviprasmybių, situaciją vertinu neigiamai.“

Partijos pirmininkas pripažino, kad dėl įstatyme įsipynusios dviprasmybės galima teigti, jog partiečiai įstatymo nepažeidė. Anot jo, teisės aktuose aiškiai nurodoma, kad negalima subnuomoti socialinio būsto, o jei tai yra daroma, laukia atsakomybė ir būsto praradimas.

Tačiau kiek kitokia situacija yra su savivaldybės būstu. Įstatyme, pasak G. Palucko, yra palikta spraga, leidžianti subnuomoti savivaldybės būstą.

„Tai yra prasta, 20 metų tradicija, esanti ne vienoje savivaldybėje. Savivaldybės būsto statusas atsirado 2015 metais ir čia susiformavo ta spraga. Mes šiandien (trečiadienį – LRT.lt) paruošime įstatymo pataisą ir, tikiuosi, iki vakaro ją užregistruosime, kad tokios spragos nebebūtų, kad nebebūtų galimybės manipuliuoti būsto statusu“, – portalui LRT.lt kalbėjo G. Paluckas.

Vertins ir etikos sargai

Be to, LSDP lyderis kalbėjo, kad savivaldybės būstą pernuomojančių partiečių elgesį vertins ir partijos Etikos komisija. Tiesa, G. Paluckas atkreipė dėmesį, kad kai kurie tyrime minimi asmenys savivaldybės būstą gavo dar nebūdami socialdemokratų partijos nariais ar kai meru dar nebuvo LSDP narys D. Jasaitis.

„Tačiau esminis klausimas yra partijos įvaizdžio, reputacijos. Tai, kas yra teisėta, ne visada yra teisinga. Mano galva, ši situacija yra tiesiog neteisinga. Socialdemokratai, kurie siekia socialinio teisingumo, net ir naudodamiesi įstatymo spragomis moraliai negali subnuomoti būsto, kai žmogus turi kur gyventi.

Akivaizdu, kad jie turi kur gyventi, jei visai vasarai nuomoja būstą. Neleisiu nei savęs kvailinti, nei manipuliuoti įstatymų spragomis. Mes spręsime šiuos dalykus iš esmės, registruosime įstatymo pataisas, o nuo Seimo priklausys, ar jie norės tokius dalykus sutvarkyti“, – sakė G. Paluckas, pridurdamas, kad turi būti ir moralinis situacijos vertinimas, todėl etikos sargai turės pareikšti savo nuomonę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi