Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.16 17:35

Kaune buvo pažeista vilkiko priekaba su chemikalais, į gamtą išsiliejo azoto rūgštis

vairuotojas išvežtas į ligoninę; atnaujinta 19.00
LRT.lt, LRT RADIJAS 2019.07.16 17:35

Kaune įtempta situacija – pranešta, kad iš pažeistos talpos išsiliejo azoto rūgštis. Tai antradienį pranešė Bendrasis pagalbos centras (BPC).

Specialiosios tarnybos išskubėjo į Veiverių gatvę 150. Šiuo metu tarnybos likviduoja nelaimės padarinius.

Įvykio vietoje šimto metrų spinduliu aptverta teritorija, incidento vietoje dirba priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, policijos, aplinkos apsaugos pareigūnai, kurie bando surinkti pavojingą medžiagą.

Kaip praneša policija, apie 15 val. 40 min. gautas pranešimas, kad vienos Veiverių plente esančios įmonės teritorijoje, vykdant krovimo darbus buvo pažeista vilkiko priekaba su chemikalais.

Manoma, kad į gamtą išsiliejo azoto rūgštis. Iš viso talpos dydis – 900 litrų.

„Nustatėme, kad tai 70 procentų azoto rūgštis. (...) Atvykus čia buvo aiškinimąsi, kas įvyko. Azoto rūgštis išsiliejo vilkiko puspriekabėje, galimai buvo pradurta 3 cm aukštyje su autopakelėjo mechanizmu.

Išsiliejusi rūgštis apliejo ir kitas prekes, ir išsiliejo šalia“, – sako Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdybos pajėgų skyriaus vyriausiasis specialistas Rokas Jaruševičius.

Pasak jo, iš židinio buvo išvestas vilkiko vairuotojas ir įmonės darbuotojai. Teigiama, kad vairuotojas šiuo metu išvežtas į Kauno klinikas.

„Jis jautė burnoje kartumą, todėl nebuvo paleistas paprastai apžiūrėjus“, – tvirtina R. Jaruševičius.

Šiuo metu specialistai dirba su pirmo lygio kostiumais – tai pati aukščiausia apsauga. Pagal rekomendacijas, ugniagesių rūbai neapsaugo nuo kenksmingų medžiagų.

Įtempta situacija Kaune – iš vilkiko priekabos į gamtą išsiliejo azoto rūgštis
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi