Lietuvoje

2019.07.16 12:24

Karbauskiui nugarą atsukęs Pranckietis lyderiu vadina Skvernelį

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.07.16 12:24

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir toliau tvirtina nesitrauksiantis iš parlamento vadovo pareigų. Nors Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) taryba nusprendė palaikyti koalicijos sutartį, kurioje numatyta, kad Seimo pirmininko pozicija atitenka „socialdarbiečiams“, V. Pranckiečio manymu, tai tėra „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio planas jį išversti iš Seimo pirmininko kėdės.

Antradienį LVŽS lyderis R. Karbauskis pranešė, kad parašai dėl nepasitikėjimo pareiškimo Seimo pirmininkui V. Pranckiečiui jau surinkti. Premjeras Saulius Skvernelis užsiminė, kad nepasitikėjimo pareiškimo procedūroje dalyvauti neketina.

Pats V. Pranckietis žurnalistams sakė, kad parašų surinkimas dar nieko nereiškia. Anot parlamento vadovo, viską lemtų pats balsavimas dėl nepasitikėjimo juo.

„Parašai buvo surinkti pernai taip pat. Tai reiškia, kad jie surinkti labai seniai, dabar šviežiai, matyt, surinkti kiti parašai. Tai nieko nekeičia. Turi („valstiečiai“ – LRT.lt) įgyvendinti savo kokį nors tikslą arba procedūrą. Tai turi vykti Seime“, – kalbėjo V. Pranckietis.

Parlamento vadovas pažymėjo tikintis, kad balsavimo metu dėl nepasitikėjimo juo balsų Seime neužteks, kad procedūra pavyktų.

„Aš tikiuosi, viliuosi, kad Seime blaivių yra daugiau negu 70“, – pažymėjo V. Pranckietis.

Partijos pozicijos nesureikšmina

Seimo pirmininkas, paklaustas, kaip reaguoja į LVŽS tarybos sprendimą palaikyti koalicinę sutartį, kurioje numatyta, kad parlamento vadovo portfelis atitenka „socialdarbiečiams“, pažymėjo, kad reikėtų atskirti partijos ir partijos pirmininko R. Karbauskio norus.

„Mes dabar turėtume atskirti du dalykus, kada kalbame apie partiją ir vieną asmenį ir kada kalbame apie partiją ir daug žmonių. Su tais daug žmonių turiu reikalų ir su pagarba visada su jais kalbėjausi ir kalbėsiuosi. Kada vienas asmuo sako, kad aš – tai partija ir partija – tai aš, tai su tokiais asmenimis neturiu, apie ką diskutuoti“, – komentavo V. Pranckietis.

Jis teigė apie Seimo pirmininko atšaukimo iš pareigų, nepasitikėjimo pareiškimo procedūras diskutavęs ir su konstitucinės teisės specialistais. Pasak V. Pranckiečio, šios procedūros gali būti atliekamos tik Seimo statute numatyta tvarka ir partijos valia, pasak jo, čia niekuo dėta.

„Partija, su visa pagarba jai, yra nelabai kuo dėta. O kokie nors persiderėjimai... Pakartosiu dar kartą – jeigu ir keturis kartus yra sakomas melas, iš jo nepasigamina nors ir buka tiesa. Manau, kad ir toliau tą suprantu, ir visi supranta, kad po šiuo sprendimu yra padėtas vėl tas pats gražus noras kaip nors pakeisti V. Pranckietį. Seimas pasakys ir bus pakeista“, – dėstė V. Pranckietis.

Mato kitą lyderį

„Valstietis“, paklaustas, ar premjeras S. Skvernelis galėtų tapti nauju LVŽS pirmininku, nuo tiesaus atsakymo išsisuko.

„Aš jį matyčiau lyderiu ir aš jį matau lyderiu“, – pareiškė V. Pranckietis, tačiau neįvardijo, ar S. Skvernelį jis mato būtent partijos lyderiu.

Pats S. Skvernelis antradienį žurnalistams sakė, kad apie stojimą į LVŽS nesvarsto.

V. Pranckietis, paklaustas apie savo likimą partijoje, pažymėjo, kad, jei LVŽS nuspręstų, jog jis pažeidė kokias nors taisykles, pats pasitrauktų iš „valstiečių“ gretų.

„Jeigu partijos kažkurie organai imtų svarstyti mane, kaip kažkokį nevykdantį ar nusikaltėlį, tai manau, kad aš nesuteikčiau jiems tiek garbės pašalinti mane iš partijos. Tada aš pašalinčiau pats save iš partijos“, – komentavo politikas.

V. Pranckietis, kalbėdamas apie LVŽS ateitį ir galimybes 2020 m. Seimo rinkimuose, neslėpė matantis niūrias tendencijas. Anot jo, dėl to kaltas „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis.

„Manau, kad partijos nariai vieną dieną, atsimerkę, pamatys, kaip toje dainoje, kad partija keliauja aiškiai su tokia lyderyste į duobę, nes visuomenės nuomonės nematyti negalime. Partijos reitingai nuo 2016 metų lapkričio mėnesio nukrito nuo 35 iki 14 procentų, o dar yra laiko, tai manau, kad ateisime su keturiais procentais į rinkimus“, – dėstė „valstietis“.