Lietuvoje

2019.07.16 11:54

Bakas: koalicijos partneriai delsia dėl Pranckiečio, nes jaučiasi nesaugūs

atnaujinta 15.08
Lukrecijus Tubys, ELTA2019.07.16 11:54

Buvęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime narys Vytautas Bakas teigia, kad dabartiniai koalicijos partneriai nesugebėjo sukurti tvarios bendros politinės jėgos. Pasak politiko, tą jam rodo kalbos su Mišrios Seimo narių grupės atstovais dėl paramos bei delsimas dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo.

„Tai, ką mes dabar matome, nėra tikroji koalicija, aš tokių įtarimų turiu. Nes yra keturių žmonių persvara, matau, kaip dabar yra ieškoma paramos atskirų Mišrios Seimo narių grupės tarpe, net ir mane nuversti. Nors juokingai tai atrodo. Vadinasi, žmonės jaučiasi nesaugūs“, – laidoje Alfa taškas sakė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas.

„Mes turime valdančią koaliciją, kurioje nedrįstama balsuoti dėl Seimo pirmininko, kur reikia 71 balso“ , – pridėjo jis.
Pasak V. Bako, didžiausias koalicijos tvarumo egzaminas bus balsavimas dėl Vyriausybės, kada Seimas tvirtins prezidento Gitano Nausėdos teikiamą ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio kandidatūrą.

Šiuo metu valdančiąją koaliciją sudaro 74 parlamentarai.

ELTA primena, kad kol kas nėra žinoma kada bus inicijuojamas balsavimas Seime dėl V. Pranckiečio. Pasak R. Karbauskio, šiandien prioritetas yra Vyriausybės formavimas, bet siūlymui reikalingi parašai yra esą surinkti.

Iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime išėjęs V. Bakas teigia nesilaikysiąs NSGK pirmininko posto, tiesa, norėtų likti jame dirbti. Ar taip nutiks, neaišku, mat, pasak konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio, siekiama V. Baką pašalinti iš komiteto visai.

Bakas: tarybos posėdis neatspindi situacijos „valstiečių“ partijoje

Buvęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime narys Vytautas Bakas teigia, kad pirmadienio partijos tarybos posėdžio rezultatai dėl pasitikėjimo partijos lyderiu Ramūnu Karbauskiu negali būti vertintini kaip objektyvūs, greičiau – kaip paklusnumo įrodymas.

„Dauguma skyrių palaikė R. Karbauskį, bet kartu palaikė ir save. Jeigu kalbėtume apie tai, kas turėtų partijoje daryti išvadas, prisiimti atsakomybę už nepavykusius rinkimus, tai ne vienas R. Karbauskis (...) ir skyrių vadovai. Kas gali balsuoti prieš save? (...) Manau, kad jis (balsavimas. – ELTA) atspindi tik tai, kad skyrių vadovai, Seimo nariai pareiškė paklusnumą, bet mes visiškai neturime jokios informacijos, kaip jaučiasi skyriai“, – Delfi.lt portalė kalbėjo V. Bakas.

„Tokie dalykai turėtų būti aptariami suvažiavimuose, kada ypač kalbame apie objektyvų situacijos konstatavimą, priežastis, dėl kurių tie treji rinkimai nepasisekė, ir atsakomybę“, – pridūrė jis.

Pasak Seimo nario, tarybos posėdžio rezultatai nėra stebinantys. Pasak V. Bako, didesnė intriga yra ta, kaip jie bus panaudoti.

„Tai (rezultatas. – ELTA) nebuvo kažkoks stebuklas. Kita vertus, klausimas, kaip toks sprendimas atsilieps pačiai partijai ir kaip tą sprendimą R. Karbauskis išnaudos. Ar kad stiprintų pačią partiją, padarytų iš jos demokratišką, atvertų ją, sustiprintų programines nuostatas, ar supras kaip besąlyginį paklusnumą. Ar kaip galimybę ar paklusnumą“, – teigė jis.

ELTA primena, kad pirmadienį vyko LVŽS tarybos posėdis, kuriame tarybos nariai slaptu balsavimu pareiškė pasitikėjimą partijos pirmininku R. Karbauskiu.

Iš 80 biuletenių 65 buvo palaikantys R. Karbauskį, prieš buvo 11 balsavusiųjų, 3 - susilaikė, 1 biuletenis buvo sugadintas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.