Lietuvoje

2019.07.16 12:20

Apdovanoti Vilniaus šimtukininkai: kuriam egzaminui ruoštis buvo sunkiausia ir kas labiausiai nustebino

renginio akimirkos – galerijoje, atnaujinta 13.20
Domantė Platūkytė, LRT.lt2019.07.16 12:20

Vilniaus miesto rotušėje vyko sostinės absolventų šimtukininkų apdovanojimai. Kalbinti absolventai pasakojo, kad labiausiai nustebino gauti šimtukai iš lietuvių kalbos egzamino, ir sutiko, kad jam reikėjo skirti daugiausia laiko.

Vilniaus Jėzuitų gimnazijos absolventas pasakoja, kad anglų kalbos egzaminui teko mokytis ne itin daug, kadangi turėjo nemažai žinių iš anksčiau, tačiau ruošiantis matematikos egzaminui teko mokytis daugiau.

Absolventas sutinka, kad paskutiniai mokslo metai buvo sunkesni, tekdavo koncentruotis ir analizuoti egzamino medžiagą, tačiau ankstesnėse klasėse daug darbo nebūdavo. Jo teigimu, pasiruošimui fizikos ir matematikos egzaminams skirdavo daugiau laiko, tekdavo nemažai padirbėti ir namuose, tačiau pripažįsta, kad laiko laisvalaikiui visada likdavo: rasdavo dienų, kai susitikdavo su draugais, eidavo sportuoti.

„Paskutiniais metais savaitgaliai būdavo užimti ir neberasdavau niekam laiko, tačiau iki tol didelio streso nebūdavo“, – šypsosi vaikinas.

Vis dėlto absolventas pabrėžia, kad didelio streso niekada nejautė, nes niekada nesureikšmindavo egzamino, – nors rezultatas rūpėjo, reikėjo pasitikėti savo žiniomis ir jėgomis.

„Iš mokytojų ir draugų jausdavau spaudimą, tačiau tėvai skirdavo daug laisvės ir pažymiais nesirūpino“, – prisimena vaikinas.

Nustebino lietuvių kalbos egzaminas

Du šimtukus – iš lietuvių ir anglų kalbų – gavusi Vilniaus Žirmūnų gimnazijos absolventė Milda sako, kad žada likti Lietuvoje ir studijuoti skandinavistiką. Mergina pripažįsta, kad nesitikėjo gauti šimtukų.

„Esu linkusi save nuvertinti, tikėjausi 80 proc., bet, kai pamačiau šimtukus, tai buvo neapsakomas jausmas“, – šypsosi Milda.

Absolventė pasakoja, kad ir kiti egzaminai pavyko puikiai: iš visų gavo daugiau nei 80 proc. Jos teigimu, labiausiai nustebino šimtukas iš lietuvių kalbos egzamino.

Gabijos gimnazijos absolventė Jovilė taip pat gavo gavo du šimtukus – iš anglų ir lietuvių kalbos egzaminų. Ji pasakoja, kad šimtukų nesitikėjo, tačiau žinojo, kad rezultatai bus geri.

Jovilė kalba, kad anglų kalbos egzaminui nesiruošė: „Tai yra tokia globali kalba, kad visi tikrai gerai ją moka, o ruošiantis lietuvių kalbos egzaminui buvo tikrai daug laiko ir pastangų įdėta. Pastangos atsipirko.“

Mergina tvirtina, kad išvykti į užsienį neketina, – savo ateitį ji mato Lietuvoje. Mergina pasirinko rinkodaros ir globalaus verslo studijas.

Kvietė nepamiršti Lietuvos

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius absolventus kvietė „užkariauti pasaulį“, tačiau nepamiršti, kad geriausia ir gražiausia vieta pasaulyje yra Vilniuje.

R. Šimašius savo kalboje pabrėžė, kad tik nuo absolventų priklauso, kaip klestės šis miestas ir pati šalis. Iš jūsų bus daugiau reikalaujama, jūs patys iš savęs daugiau reikalausite, į šimtukininkus kreipėsi meras.

Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazijos direktorius Adamas Blaškevičius sveikino šimtukininkus ir vylėsi, kad baigę studijas absolventai sugebės grįžti į Lietuvą ir dirbti savo šaliai bei savam miestui.

Direktorius savo kalboje pabrėžė švietimo sistemos problemas ir vylėsi, kad nors dauguma absolventų tikriausiai dirbs su išmaniosiomis technologijomis, gal atsiras tokių, kurie atsisuks į „tą sunkią, problemišką sritį“ ir taps mokytojais ar švietimo sistemos darbuotojais, mokslininkais, kurie dirba švietimo srityje.

„Dirbkite savo šaliai ir gimtajam miestui“, – linkėjo A. Blaškevičius.

Vilniaus Jėzuitų gimnazijos abiturientas Danielius džiaugėsi susirinkusiųjų pasiekimais, tačiau priminė, kad visas gyvenimas „tikrai nebus vienas didelis šimtas“.

Danielius linkėjo, kad absolventų moraliniai kompasai veiktų gerai ir sakė, kad atsakingas darbas turėtų padėti išvengti pigaus populiarumo ir laikinumo.

Moksleivius savo pasirodymu sveikino grupė „Kūjeliai“.

Šiemet – 40 šimtukų daugiau

Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad vilniečių brandos atestatuose vienas ar daugiau šimtukų įrašyti 701 mokiniui, o 165 abiturientai gali pasigirti gavę du ir daugiau šimtukų, tai yra 40 šimtukininkų daugiau nei pernai.

16 Vilniaus abiturientų šiemet gavo po 4 ar 5 šimtukus. 5 šimtukus gavo dviejų sostinės Vilniaus licėjaus bei Mykolo Biržiškos gimnazijų abiturientai. 14 Vilniaus licėjaus, Mykolo Biržiškos gimnazijos, Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos bei Vilniaus Žirmūnų gimnazijos abiturientų gavo po 4 šimtukus, o po 3 šimtukus surinko 37 Vilniaus miesto abiturientai. 112 Vilniaus miesto abiturientų gavo po 2 šimtukus.

Daugiausiai du ir daugiau šimtukų gavo Vilniaus licėjaus abiturientai – 65 mokiniai, 59 Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos abiturientai ir 18 Vilniaus jėzuitų gimnazijos abiturientų.

Pasak miesto savivaldybės, 427 šimtukai gauti laikant valstybinį anglų kalbos egzaminą, 171 – rusų kalbos, 143 – matematikos, 65 – informacinių technologijų, 61 – lietuvių kalbos ir literatūros, 24 – fizikos, 16 – biologijos, 9 – istorijos, 8 – chemijos ir 6 – geografijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt