Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.16 08:33

Teismas skelbs sprendimą dėl Algirdo Paleckio suėmimo pratęsimo

BNS 2019.07.16 08:33

Antradienį Kauno apygardos teismas skelbs sprendimą dėl Algirdo Paleckio suėmimo pratęsimo trims mėnesiams.

Šnipinėjimu įtariamas A. Paleckis suimtas nuo pernai spalio, prokurorai siūlo jį laikyti suimtą dar tris mėnesius.

Kaip BNS yra sakęs įtariamojo tėvas buvęs europarlamentaras Justas Vincas Paleckis, jo sūnus „kategoriškai atmeta kaltinimus“.

Naujienų portalo delfi.lt duomenimis, kitam bylos įtariamajam Vilniaus verslininkui Deimantui Bertauskui skirtos švelnesnės kardomosios priemonės.

Anot portalo, įtariamieji galėjo kontaktuoti su kitoje byloje nuteistu Rusijos Federalinio saugumo biuro (FSB) pareigūnu Nikolajumi Filipčenka, jis esą perduodavo savo tiesioginio viršininko nurodymus rinkti informaciją.

Tyrime figūruojantys asmenys įtariami FSB pavedimu rinkę informaciją apie Lietuvos pareigūnus, prokurorus, teisėjus, prisidėjusius prie 1991 metų Sausio 13-osios bylos tyrimo, taip pat rinkę kitus duomenis.

2008 metais įsteigtas Socialistinis liaudies frontas bei jo buvęs vadovas A. Paleckis ne kartą minėti viešose žvalgybos ataskaitose dėl grėsmių nacionaliniam saugumui.

Žvalgyba yra vadinusi Socialistinį liaudies frontą Rusijai palankia politine partija, rašiusi apie partijos atstovų dalyvavimą prieš JAV ir NATO nukreiptose prorusiškose propagandinėse akcijose.

2017 metais nuteistas FSB pareigūnas N. Filipčenka siekė užverbuoti Vadovybės apsaugos departamento pareigūnus įtaisyti pasiklausymo įrangą tuometinės prezidentės Dalios Grybauskaitės kabinete ir rezidencijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi