Lietuvoje

2019.07.15 14:54

Gaižauskas patvirtino gavęs pasiūlymą vadovauti NSGK

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narys „valstietis“ Dainius Gaižauskas sutinka vadovauti šiam komitetui.

Eltai jis patvirtino gavęs tokį pasiūlymą. Pasak D. Gaižausko, už jo kandidatūrą vienbalsiai balsavo Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai.

Šiuo metu D. Gaižauskas yra Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininkas.

Jis nesiryžo spėlioti, kas iš jo galėtų perimti šias pareigas. „Aišku, kad nebūsiu ant dviejų kėdžių. Šiai komisijai galėtų vadovauti kas nors iš joje dirbančių „valstiečių“ – Jonas Jarutis arba Viktoras Rinkevičius“, – Eltai sakė D. Gaižauskas.

LRT.lt primena, kad pirmadienį Dainiaus Gaižausko kandidatūra portalui patvirtino ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) seniūno pavaduotojas Jonas Jarutis.

Pats J. Jarutis taip pat dirba NSGK ir yra vienas iš trijų „valstiečių“ atstovų šiame komitete.

„Esame frakcijoje aptarę, kad bus D. Gaižauskas. Kadangi V. Bakas nebe mūsų frakcijos narys, turėtų mūsų frakcijos žmonių pasipildyti, tada komitete turėtume balsuoti. Pagal kvotas šita pozicija priklauso LVŽS“, – LRT.lt sakė J. Jarutis.

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovas NSGK Arvydas Anušauskas paklaustas, kaip vertina D. Gaižausko kandidatūrą į komiteto pirmininkus, sakė, kad produktyvių diskusijų posėdžiuose sumažės.

„Jeigu diskutuodavau su V. Baku, tos diskusijos būdavo kartais aršios, kartais pakeltais balsais kalbėdavome, bet tai vis tiek buvo diskusija. Šiuo atveju diskusijos, matyt, nebūtų.

Prisiminkime, kad kolega D. Gaižauskas savo laiku save pozicionavo kaip Ramūno Karbauskio įrankį, visais būdais puolantį konservatorius dėl nebūtų nuomonių. Manau, kad jo paskyrimas susijęs tik su šia savybe, bet nėra susijęs su jo kokiomis nors dalykinėmis savybėmis ar galimybėmis, žiniomis krašto apsaugos ir saugumo sferose“, – LRT.lt dėstė A. Anušauskas.

Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė sako, kad šį ketvirtadienį gali paaiškėti, kas vadovaus Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK), iš pirmininko pareigų pasitraukus „valstiečių“ frakciją palikusiam Vytautui Bakui.

Pasak R. Baškienės, pirmininko postas pagal kvotą priklauso „valstiečiams“, bet pirmiausia planuojama papildyti NSGK dar vienu parlamentaru.
„Tik vėliau bus apsispręsta - siūlyti D. Gaižausko, Jono Jaručio ar kitą kandidatūrą. Aišku, tai priklausys ir nuo NSGK apsisprendimo, kuris balsuos dėl pirmininko kandidatūros, manau, trečiadienį“, – pirmadienį Eltai sakė R. Baškienė.

Jeigu viskas vyktų pagal tokį scenarijų, tai jau ketvirtadienį dėl naujo NSGK pirmininko balsuotų visas Seimas.

Kaip ELTA jau skelbė, iš Seimo valdančiosios „valstiečių“ frakcijos pasitraukęs V. Bakas ketina pasitraukti ir iš Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko pareigų.