Lietuvoje

2019.07.15 12:59

Narystę konservatorių partijoje sustabdęs Dagys prisidės prie naujos jėgos kūrimo

atnaujinta 13.25
Ineta Nedveckė, Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.07.15 12:59

Narystę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje suspendavęs Rimantas Jonas Dagys pirmadienį savo feisbuko paskyroje pranešė, kad prisidės prie naujos politinės jėgos kūrimo.

Pagrindinės narystės partijoje suspendavimo priežastys, pasak R. Dagio, – partijos vadovybė nebesivadovauja krikščioniškąja doktrina ir jos veikimo būdai partijos viduje yra toli nuo demokratijos standartų, o paties parlamentaro „gyvenimas yra susietas su noru nuosekliai susigrąžinti krikščioniškas vertybes į mūsų viešąjį gyvenimą“.

Seimo narys teigia, kad Lietuvoje nebeliko politinės jėgos, kuri vadovautųsi krikščioniškomis vertybėmis, tad ketina tokią kurti.

„Visa tai apmąstęs, suprasdamas, kad sėkmė nėra garantuota, bet poreikis naujai jėgai egzistuoja ir jos reikalauja pati situacija, priimu šį iššūkį ir skirsiu jam visas savo jėgas“, – rašo jis.

Kalbėti apie naują partiją paskatino arkivyskupo žodis

LRT.lt kalbintas R. J. Dagys teigė, kad jis nėra pagrindinis naujos politinės partijos kūrimo iniciatorius. Politikas tvirtina sieksiantis padėti kurti naują politinę jėgą.

„Iš įvairių sričių atstovų, iš jaunimo iniciatyva yra kilusi. Pradėsime procesus, pažiūrėsime, kuo tai baigsis“, – pažymėjo parlamentaras.

Vėliau R. J. Dagys patikslino, kad padėti burti naują partiją jį ir kitus paskatino arkivyskupo Sigito Tamkevičiaus pareiškimai.

„Šitas paraginimas (kurti naują partiją – LRT.lt) kilo savo laiku iš arkivyskupo Sigito Tamkevičiaus – jaunimui imtis kurti naują krikščionišką partiją, nes partija neatspindi krikščioniškų vertybių“, – aiškino R. J. Dagys.

Birželį S. Tamkevičius savo paskyroje feisbuke, reaguodamas į TS-LKD Priežiūros komiteto sprendimą suspenduoti R. J. Dagio narystę partijoje ir neleisti jam po partijos vėliava dalyvauti 2020 m. Seimo rinkimuose, rašė, kad, jo manymu, TS-LKD nudreifavo į liberalizmą.

„Visi akivaizdžiai mato, kaip Tėvynės sąjunga nepaiso krikščioniškų vertybių ir nudreifavo į liberalizmą.

Aš, kaip Lietuvos pilietis, stebiu šiuos procesus ir labai dėl to liūdžiu“, – rašė dvasininkas.

R. J. Dagys nenorėjo detalizuoti, kiek TS-LKD narių norėtų palikti partiją ir kurti naują.

„Šito aš visiškai nenorėčiau komentuoti“, – teigė Seimo narys.

Tiesa, jis užsiminė, kad iniciatyva kurti naują partiją kyla iš „jaunų žmonių, kurie nepriklauso jokiai partijai“.

Krikdemų atstovas šnairuoja į naujos partijos kūrimo idėją

TS-LKD krikdemų flango atstovas, parlamentaras Paulius Saudargas LRT.lt teigė ne kartą girdėjęs kalbų apie naujos partijos krikščioniškos partijos kūrimą. Vis dėlto jis teigė nemanantis, kad reikėtų burti alternatyvą TS-LKD.

„Visada buvau tas žmogus, kuris kelia diskusiją, kuris visada kviečia pažiūrėti į veidrodį, jeigu yra kas nors ne taip, dažnai oponuodavau ir partijos lyderiams – Andriui Kubiliui, Gabrieliui Landsbergiui – mėgdavau padiskutuoti įvairiomis temomis, dėl vertybių ir vis dar mėgstu padiskutuoti. [...] Manau, kad diskutuoti apie tai, ar partija atstovauja, ar neatstovauja (krikščioniškų vertybių – LRT.lt) reikia viduje. Reikia stiprinti TS-LKD visus sparnus, nes mes esame tikrai sudėtinga organizacija“, – aiškino P. Saudargas.

Anot jo, reikia stengtis, kad žmonės, kuriems politikoje trūksta atstovavimo krikščioniškoms vertybėms, žvelgtų į TS-LKD pusę. Dėl to, kaip kartojo P. Saudargas, reikalinga diskusija partijos viduje.

Politikas tikino, kad nuo pat 2008 m., kai prie Tėvynės sąjungos prisijungė krikščionys demokratai, partijoje nuolat verda diskusijos dėl vertybių. P. Saudargo manymu, tokias diskusijas reikia toliau propaguoti, o ne kurti naujas partijas.

„Manau, mūsų partija yra pakankamai atvira, pakanka dinamiška. Ji galėtų keistis, atliepdama ir valstybės lūkesčius, iššūkius. [...] Įkurtų partijų Lietuvoje yra daugiau negu 20, bet rinkimuose sėkmingai pasirodo 5-6. Supraskime, kas yra partija. Partijų, organizacijų yra nemažai, bet klausimas, ar tu dalyvauji valstybės gyvenime, ar ne. Pavadinimas, programa, idėjos, šūkiai, garsios kalbos dar nieko nereiškia“, – komentavo P. Saudargas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.