Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.15 12:11

NSGK pirmininku „valstiečiai“ ketina siūlyti Gaižauską

Aiškėja, kad, Vytautui Bakui pasitraukus iš „valstiečių“ frakcijos, jo vietą Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovo poste gali užimti Dainius Gaižauskas. Tai portalui LRT.lt patvirtino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) seniūno pavaduotojas Jonas Jarutis.

Pats J. Jarutis taip pat dirba NSGK ir yra vienas iš trijų „valstiečių“ atstovų šiame komitete.

„Esame frakcijoje aptarę, kad bus D. Gaižauskas. Kadangi V. Bakas nebe mūsų frakcijos narys, turėtų mūsų frakcijos žmonių pasipildyti, tada komitete turėtume balsuoti. Pagal kvotas šita pozicija priklauso LVŽS“, – sakė J. Jarutis.

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovas NSGK Arvydas Anušauskas paklaustas, kaip vertina D. Gaižausko kandidatūrą į komiteto pirmininkus, sakė, kad produktyvių diskusijų posėdžiuose sumažės.

„Jeigu diskutuodavau su V. Baku, tos diskusijos būdavo kartais aršios, kartais pakeltais balsais kalbėdavome, bet tai vis tiek buvo diskusija. Šiuo atveju diskusijos, matyt, nebūtų.

Prisiminkime, kad kolega D. Gaižauskas savo laiku save pozicionavo kaip Ramūno Karbauskio įrankį, visais būdais puolantį konservatorius dėl nebūtų nuomonių. Manau, kad jo paskyrimas susijęs tik su šia savybe, bet nėra susijęs su jo kokiomis nors dalykinėmis savybėmis ar galimybėmis, žiniomis krašto apsaugos ir saugumo sferose“, – sakė A. Anušauskas.

Anot konservatoriaus, „valstiečių“ gretose yra žmonių, labiau tinkančių šioms pareigoms, pavyzdžiui, pats J. Jarutis.

Susisiekti su pačiu D. Gaižausku kol kas nepavyko.

Baškienė: ketvirtadienį gali paaiškėti, kas vadovaus NSGK

Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė nesiima tvirtinti, ar iš Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko pareigų pasitraukus „valstiečių“ frakciją palikusiam Vytautui Bakui, jį šiose pareigose galėtų pakeisti šio komiteto narys „valstietis“ Dainius Gaižauskas.

Pasak jos, kas vadovaus NSGK gali paaiškėti šį ketvirtadienį.

Pasak R. Baškienės, pirmininko postas pagal kvotą priklauso „valstiečiams“, bet pirmiausia planuojama papildyti NSGK dar vienu parlamentaru.

„Tik vėliau bus apsispręsta, siūlyti D. Gaižausko, Jono Jaručio ar kitą kandidatūrą. Aišku, tai priklausys ir nuo NSGK apsisprendimo, kuris balsuos dėl pirmininko kandidatūros, manau, trečiadienį“, – pirmadienį Eltai sakė R. Baškienė.

Jeigu viskas vyktų pagal tokį scenarijų, tai jau ketvirtadienį dėl naujo NSGK pirmininko balsuotų visas Seimas.

Portalas LRT.lt primena, kad NSGK vadovas V. Bakas iš „valstiečių“ frakcijos pasitraukė liepos 9-ąją. Politikas tokį sprendimą grindė „valstiečių“ nutolimu nuo vertybių. Be to, V. Bako netenkino tai, kad sudarant valdančiąją koaliciją į ją buvo įtraukta teisiama „Tvarkos ir teisingumo“ partija, kuriai derybose atiteko ir Krašto apsaugos ministerija.

NSGK taip pat dirba konservatoriai Laurynas Kasčiūnas, Gabrielius Landsbergis, liberalas Virgilijus Alekna, „socialdarbietis“ Algirdas Butkevičius, „valstietis“ Audrys Šimas bei Lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos atstovas Michalas Mackevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi