Lietuvoje

2019.07.15 07:14

Sinoptikė: saulės spinduliai Lietuvoje neužsibus – antradienį numatomos orų permainos

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.07.15 07:14

Darbo savaitės pradžia džiugins šiluma ir saulės spinduliais, tačiau sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė LRT RADIJUI sako, kad jau antradienio naktį sulauksime orų pokyčių – atvės, o lietus skalaus visą šalį.

Pirmadienį Lietuvos orus lems aukštesnio slėgio laukas, todėl diena bus saulėta. Vakariniuose šalies rajonuose debesuotumas pradės didėti dar ryte, bet pietinius ir pietrytinius rajonus saulė lepins iki vakaro.

Dieną temperatūra svyruos tarp 20–25 laipsnių šilumos, šilčiausia bus pietvakariniuose rajonuose. Nors vakariniuose rajonuose bus apsiniaukę, temperatūra dieną vis tik kils iki 22 laipsnių šilumos. Popiečio valandomis vakariniuose rajonuose palynos, nugriaudės perkūnija.

Antradienio naktį prie Lietuvos artės lietingas ciklonas. Trumpas lietus numatomas vakariniuose rajonuose. Temperatūra naktį svyruos tarp 9–14 ar 10–15 laipsnių šilumos.

Antradienio dieną lietus bus gausesnis, ilgalaikis. Didesnė smarkaus lietaus galimybė bus vakariniuose ir šiauriniuose rajonuose. Diena bus gaivi ir temperatūra kils iki 17–21 laipsnio šilumos, o vakariniuose rajonuose, kur lyti pradės dar naktį, temperatūra kils tik iki 15–16 laipsnių šilumos.

Trečiadienis bus lietingas. Lietus slinks per šiaurinius regionus, pietiniuose rajonuose numatomas trumpalaikis lietus. Vietomis perkūnija. Vėjas pasisuks iš vakarų ar šiaurės vakarų, jo greitis sieks 7–11 m/s, vietomis – 14 m/s.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.