Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Prezidentė: pasirinkta migrantų skirstymo formulė yra tinkama

ELTA2015.09.08 13:45

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad kriterijai, kuriais remiantis Europos Sąjungos (ES) narės dalijosi 20 tūkstančių migrantų iš trečiųjų šalių, yra skaidrūs ir nediskriminuoja nė vienos Bendrijos narės.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad kriterijai, kuriais remiantis Europos Sąjungos (ES) narės dalijosi 20 tūkstančių migrantų iš trečiųjų šalių, yra skaidrūs ir nediskriminuoja nė vienos Bendrijos narės.

Ketvirtadienį ES ministrai sutarė migrantus dalytis atsižvelgiant į priimančios šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) rodiklį, gyventojų skaičių, taip pat taikant „išlyginamojo procento“ kriterijų. Kaip teigė vidaus reikalų viceministras Elvinas Jankevičius, Lietuvai „išlyginamojo procento“ kriterijus nebuvo taikytas, todėl priimamų migrantų skaičius sumažėjo nuo 97 iki 85.

„Sprendimas priimtas pagal formulę, kurią mes pasiūlėme. Kaip tik tas skaičius – 85, kuris pagal mūsų skaičiavimus buvo, ir atiteko Lietuvai“, – žurnalistams penktadienį sakė Lietuvos Respublikos Prezidentė.

Pasak Dalios Grybauskaitės, ankstesnis Europos Komisijos pasiūlymas dėl privalomų migrantų kvotų buvo subjektyvus. Lietuvos vadovė išreiškė viltį, kad naujoji formulė bus taikoma ir kitame ES ministrų susitikime, kuomet bus dalijamasi 40 tūkst. Italijoje ir Graikijoje esančių migrantų.

„Jeigu kartais viena ar kita šalis, kadangi tai yra savanoriška, atsisakytų ar pateiktų mažesnius skaičius, be jokios abejonės, tikėtina, kad gali būti pridėta Lietuvai, bet vis tik ta formulė turi išlikti dalybų pagrindu“, – kalbėjo D. Grybauskaitė, pridūrusi, kad Lietuva, atsižvelgiant į galimybes, yra pasirengusi solidarizuotis su kitomis ES šalimis.

Ketvirtadienį Liuksemburge vykusioje neformalioje ES vidaus reikalų ministrų taryboje šalys narės sutarė dėl 20 tūkst. migrantų iš trečiųjų šalių pasidalijimo. Lietuva per dvejus metus turės priimti ir apsvarstyti 85 pabėgėlių prašymus dėl nuolatinio apgyvendinimo šalyje.

Dėl 40 tūkst. pabėgėlių iš Eritrėjos ir Sirijos, kurie šiuo metu glaudžiasi Italijoje ir Graikijoje, ministrai tarsis liepos 20 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.