Lietuvoje

2019.07.14 08:56

Orai subjurs dar labiau: savaitės viduryje numatomos permainos

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.07.14 08:56

Vidurvasaris laukia vėsesnis ir gaivesnis. Tiesa, nuo antradienio galime tikėtis permainų, LRT RADIJUI sako sinoptikė Edita Gečaitė.

Sekmadienį vyraus debesuoti su pragiedruliais orais, vakaruose debesų plauks šiek tiek mažiau. Beveik visur bus sausa. Prie jūros temperatūra pakils iki 19 laipsnių, Žemaitijoje – iki 20–23 laipsnių šilumos. Ties centriniais, šiauriniais rajonais taip pat bus virš 20 laipsnių. Savo ruožtu, rytiniuose ir pietiniuose rajonuose bus didžiausia trumpo lietaus tikimybė, bet ir čia palis ne visur. Kai kur galima ir perkūnija šiuose regionuose.

Pirmadienį orai dar nelabai keisis. Naktį nelis, vietomis dangus bus giedras. Dvelks silpnas vėjas, vietomis susiformuos rūkas, o temperatūra vėl žemės iki 7–12 laipsnių. Dieną beveik visur bus sausa, tik kai kur numatomas trumpas lietus ir sušils iki 19–24 laipsnių šilumos.

Antradienį numatomos permainos. Naktį iš šiaurės vakarų atkeliaus ciklonas. Dieną lietaus zona išplis ir lis beveik visur. Gausiausias, įkyriausias, vietomis net gausus lietus numatomas vakaruose. Savo ruožtu, rytinius rajonus lietus pasieks vėliausiai, todėl jo ir kiekiai bus patys mažiausi. Pietų ir rytų Lietuvoje temperatūra spės pakilti iki 20–23 laipsnių, vakaruose sušils tik iki 16–19 laipsnių šilumos.

Trečiadienio naktį pagrindinė zona persikels į rytinę šalies pusę, tuo metu vakaruose jau lis negausiai, tik vietomis. Temperatūra kris iki 9–14 laipsnių. Dieną daugelyje rajonų numatomi pasikartojantys trumpi lietūs, dažniausiai jie bus šiaurinėje šalies pusėje, ten galima ir perkūnija. Temperatūra – 17–21 laipsnis šilumos.