Lietuvoje

2019.07.13 08:35

Orai: lietų nešantys debesys iš Lietuvos trauktis neskuba

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.07.13 08:35

Nors savaitgalį vietomis pro debesis išlys saulė, tikėtis visiškai saulėtos savaitės pabaigos nereikėtų. Debesys bus su properšomis, tačiau kai kur gali ir palyti.

Sinoptikė Inga Griogorian LRT RADIJUI sakė, kad nuo Žemaitiijos juda debesų masyvas, nešantis lietų.

Anot jos, debesų masyvas nuslinks iki pirmos dienos pusės, tačiau vėliau formuosis nauji debesys, kai kur gali nugriaudėti ir perkūnija.

Prognozuojama, kad šeštadienį bus debesuota su pragiedruliais. Tačiau sinoptikė pabrėžė, kad nors visa diena debesuota nebus, nereikėtų tikėtis ir kad ji bus saulėta. Daugelyje rajonų praslinks lietaus debesys.

Gausiau palyti turėtų Pietinėje šalies pusėje. Čia debesys bus aukštesni ir, pasak sinoptikės, lietus bus intensyvesnis. Temperatūra daug kur kilti turėtų iki 18-21 laipsnio šilumos. Kai kuriuose Pietų ir Pietvakarių rajonuose termometro stulpelis gali kilti iki 21-22 laipsnių šilumos.

Sekmadienį orai bus panašūs, juos lems tas pats ciklonas, kuris, kaip sakė I. Grigorian, niekaip nenori nutolti nuo Lietuvos ir neša gaivesnį orą. Daugiau pragiedrulių sekmadienį bus Vakarinėje šalies pusėje, o lietaus tikimasi Rytinėje ir Pietinėje šalies dalyse. Tačiau tikėtina, kad tai bus trumpalaikis vasariškas lietus. Temperatūra daugelyje rajonų sieks 18-22 laipsnius šilumos.

Poilsiaujantieji prie jūros turėtų žinoti, kad savaitgalis nebus visiškai saulėtas, pasitaikys ir debesų, bet šeštadienį ir sekmadienį jų bus kiek mažiau, nei pastarosiomis dienomis.

Pirmadienį turėtų būti šilčiau ir sausiau, nei savaitgalį, palis tik vietomis, o antradienį orai vėl subjurs, nes atkeliaus naujas ciklonas, atnešiantis nors ir ne šaltus, bet lietingus orus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt