Lietuvoje

2019.07.12 15:25

Sužavėjo ir Nausėdos dėstytoją, ir pensininkę Eleną: susirinkusieji minėjo vieną prezidento pažadą

Ineta Nedveckė, LRT.lt2019.07.12 15:25

Iš bažnyčios po mišių išėjusio prezidento Gitano Nausėdos laukė minia smalsuolių. Ir nenuostabu – juk buvo žadėta, kad prezidentas būtent po mišių spaus rankas Lietuvos žmonėms.

Nors pajusti prezidento rankos paspaudimą teko toli gražu ne visiems norėjusiems, jie gero ūpo neprarado. Štai Elena apie būsimą prezidentą kalbėjo su džiaugsmo ašaromis akyse.

Pažadas dėl socialinės atskirties mažinimo

Ji iš bažnyčios išeinančio prezidento laukė pirmosiose gretose, net filmuojančius operatorius šiek tiek prastumdžiusi į šonus.

„Myliu G. Nausėdą, tikiu juo. Per visus 30 metų nepriklausomybės jis vienintelis man atrodo žmogiškas. Pajutau jo žmogiškumą ir netgi pajutau tai, kad jis savo žmogiškumu prisilietė prie tų, kurie elgiasi nežmogiškai“, – akcentavo ji.

Tiesa, ne viskas emocijomis grįsta – panašu, kad prezidento žinutė dėl socialinės atskirties rinkėjų išties buvo išgirsta. Tai akcentavo ir į aštuntą dešimtį įžengusi Elena, ir daugelis kitų LRT.lt kalbintų žmonių.

„Nebūtų socialinės atskirties, būtume visi laimingi ir nieko nereikėtų bijoti“, – kalbėjo Elena.

Prisimena kaip gerą studentą

Pavėsyje nuo kepinančios vidurdienio saulės pasislėpęs Venantas – G. Nausėdos dėstytojas. Jis sakė labai besidžiaugiantis, kad šis žmogus tapo Lietuvos prezidentu. G. Nausėda jo atmintyje išlikęs kaip labai pareigingas studentas, o prieš rinkimus dėstytojas patikrino, kokį pažymį prezidentas buvo gavęs jo kurse – „apvalų 10“.

Tarp didžiausių lūkesčių jis taip pat minėjo socialinės atskirties mažinimą.

„Išklausiau jo programą, tai ji labai teisinga. Dėl atskirties mažinimo – tai labai svarbu, o jis yra numatęs konkrečius veiksmus, kaip tai galima būtų padaryti“, – teigė jis.

Taip pat jis vertina prezidento nuostatos dėl Lietuvos tapatybės saugojimą globaliame pasaulyje. „Yra vilties, kad tautiškumui bus skiriama daugiau dėmesio. Esame maža tauta ir mums tai labai svarbu.“

Kartelę pakėlė savo pažadais

Ramūnas su šeima į Vilnių atvažiavo ne dėl inauguracijos, bet negalėjo nepasinaudoti proga ir užsukti į Katedros aikštę pabandyti paspausti rankos prezidentui.

„Lūkesčiai iš prezidento dideli ir jis pats aukštai iškėlė kartelę savo pažadais, įvardytais būsimais darbais. Lauksime tų darbų“, – akcentavo renginio dalyvis.

Labiausiai jis iš prezidento sakė besitikintis vienos Lietuvos koncepcijos: „Nereikia mums susiskaldžiusios Lietuvos. Mums reikia vienybės – mūsų tikslai bendri ir dėl jų reikia dirbti kartu.“

Danutė – taip pat iš „pirmūnių“, kėlusių operatorių ir fotografų pyktį. Ji džiaugėsi padarius daugiau nei 10 prezidento fotografijų iš taip arti.

„Kaip nesidomėsi – juk naujas prezidentas. [...] Tikiuosi, kad gyvenimas prašviesės ir pagerės“, – teigė ji.

Su D. Grybauskaite lyginti nenorėjo

Dalios Grybauskaitės su G. Nausėda LRT.lt kalbinti žmonės nenorėjo lyginti. Ji esą nebuvo bloga prezidentė, o G. Nausėdos darbą galima bus vertinti, pasak vienų – po metų, pasak kitų – po kadencijos.

„D. Grybauskaitė valdė 10 metų, tai apie ją galima pasakyti kai ką daugiau, o apie G. Nausėdą pasakysime po kokių pusantrų metų“, – pabrėžė Danutė.

Vytautas pripažino, kad jei ne žmona, galbūt nebūtų vykęs iš Šeškinės dalyvauti inauguracijos renginiuose. „Kol kas įdomu, o toliau žiūrėsime, kaip čia bus“, – paklaustas, kokią ateitį su G. Nausėda mato, sakė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt