Lietuvoje

2019.07.12 13:44

Butkevičius: tikiuosi, kad naujajam prezidentui geriau pavyks bendrauti su premjeru

atnaujinta 13.49
Sigita Zumerytė, ELTA2019.07.12 13:44

Po Seime įvykusios prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos buvęs premjeras, Socialdemokratų darbo partijos atstovas, Seimo narys Algirdas Butkevičius išreiškė viltį, kad pradėjus dirbti naujajam prezidentui, keisis politinė kultūra ir Prezidentūros santykiai su Vyriausybe bei kitomis valdžios institucijomis.

„Aš manau, kad (santykiai. – ELTA), tikrai pasikeis, manau, kad jis nebus kategoriškas. Manau, kad daugelį problemų bus bandoma išspręsti dialogu, išgirstant ir kitą pusę ir ieškant racionaliausio sprendimo, rodant pagarbą vienas kitam“, – pabrėžė A. Butkevičius.

A. Butkevičiui vadovaujant Ministrų Kabinetui, jo santykiai su prezidente Dalia Grybauskaite viešojoje erdvėje buvo įvardijami kaip komplikuoti. Taip pat politologai vertino ir D. Grybauskaitės santykius su premjeru Sauliumi Skverneliu.

A. Butkevičiaus manymu, kalbėdamas apie pasiryžimą telkti politines partijas naujasis prezidentas G. Nausėda visų pirma turėjo galvoje kitą politinę kultūrą kalbantis ir sprendžiant problemas.

„Kad būtų kita kultūra tarp pozicijos ir opozicijos kalbant apie Lietuvoje esančias problemas. (...) Jei yra stiprios partijos, tai stipri ir demokratinė valstybė. Bet tai nereiškia, kad visos partijos vykdys vienodą politiką. Visada išliks pozicija ir opozicija. Aš manau, kad prezidento tikslas, jog būtų stipri ir opozicija, ir pozicija“, – sakė A. Butkevičius.

A. Butkevičius taip pat tikisi, kad G. Nausėdai pavyks sėkmingai imtis lyderystės ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėje politikoje.

„Iš naujojo prezidento daug ko tikiuosi. Jis puikiai supranta vidaus, ekonomines, socialines, gynybos problemas. Bet aš tikiuosi, kad jis nepaprastai didelį vaidmenį suvaidins ir tarptautinėje aplinkoje, ypač Europos Sąjungoje.

Aš jam ir per rinkiminę kampaniją palinkėjau: jeigu tapsite prezidentu, turėtumėte kaip Lietuvos prezidentas atsistoti šalia Macrono (Prancūzijos prezidentas. – ELTA), tapti nauju Europos Sąjungos politiniu lyderiu, kuris darytų įtaką sprendimų priėmimams ir pačioje Europos Sąjungoje. Nes Europos Sąjungoje mes irgi matome tam tikrų susidariusių problemų“, – sakė A. Butkevičius.

Populiariausi

Prie Vilniaus savivaldybės nusidriekė eilės norinčiųjų pasiskiepyti.
21

Lietuvoje

2021.04.11 11:32

Prie vakcinavimo centro Vilniaus savivaldybėje liejosi aistros: turi registracijos laiką, bet reikia laukti eilėje

savivaldybė sako peržiūrėsianti vakcinavimo procesą; atnaujinta 12.02
21