Lietuvoje

2019.07.12 15:18

Prezidentas Nausėda: dar nesame nuo vidinių ir išorinių priešų išsivadavusi valstybė

atnaujinta 15.21
Domantė Platūkytė, LRT.lt2019.07.12 15:18

Po Prezidento rūmų perdavimo į prezidento Gitano Nausėdos rankas ceremonijos, prezidentas kalbėjo, kad šiandien visus telkia vilties sklidinas lūkestis, o žmonės susirinko ne įprastų politinių pažadų pasiklausyti.

„Šiandien jūs susirinkote čia, lietuvybės šauklio Simono Daukanto aikštėje, o ir visoje Lietuvoje – ne šiaip reginį stebėti ir ne įprastų politinių pažadų pasiklausyti. Ne. Šiandien jus ir mus visus telkia vilties sklidinas lūkestis, kada“, – kalbą pradeda G. Nausėda.

Prezidentas prisiminė poeto Jono Aisčio žodžius: „Kada žmoniškumas ir meilė šventa/ Neapykantos narsą pakeis čia, pasauly,/ Kada vėl žmogaus čia teisė paminta/ Bus visiems ta pati, lyg gaivinanti saulė?“

Taip Lietuvos poetas Jono Aistis skaudančia širdimi kalbėjo apie praeitame šimtmetyje vykusius karus, apie mūsų tėvynę draskiusias laisvės kovas, sako prezidentas. Anot jo, šis poeto šauksmas – ne praeitis, o vis dar mūsų šiandiena.

Ar pasiekta laisvė ta, kurios siekėme?

G. Nausėdos teigimu, drąsiai lietuviškos dvasios veržlumu vadavomės iš okupacijos narvo ir siekėme laisvės laisvoje tėvynėje, savo demokratinėje valstybėje, kurioje saugu, oru ir gera gyventi. Prezidentas svarsto, ar mūsų pasiekta laisvė yra būtent ta, kurios ir siekėme.

„Ar jau atėjome į savo Pažadėtąją žemę – pažadėtąją gerovės Lietuvą – visiems?
Ar „saulė Lietuvoj“ jau išsklaidė tamsumas? Ar išsipildė Laisvės kovų, Sąjūdžio puoselėta laisvos, stiprios ir gerove visiems sklidinos tėvynės viltis? Būkime sąžiningi ir garsiai sau ištarkime: dar ne, dar ne visiems“, – kalba prezidentas.

Kaip teigia G. Nausėda, šiandien pragyvenimo lygio kontrastai Lietuvoje vis dar ženklūs, o dalis Lietuvos vis dar vaduojasi iš praeities – iš sovietų sistemos primesto dvasinio bei medžiaginio skurdo.

Vis dar nesame laisvi

Prezidentas tvirtina, kad dažnai neatsakingas, viešojo intereso neginantis politikavimas menkina piliečių orumą ir socialinį teisingumą, netelkia sutarimo ir skatina nusivylimą savo valstybe.

„Kol šių ligų nepagydėme, kol gerovė mūsų valstybėje netapo visiems prieinamu gėriu, kol savivertė neužvaldė mūsų širdžių ir protų, tol vis dar nesame laisvi, vis dar nesame nuo vidinių ir išorinių priešų išsivadavusi valstybė“, – tikina G. Nausėda.

G. Nausėda kalba, kad tapti Lietuvos prezidentu pasiryžo dėl to, kad jam rūpi sąžiningumo, pagarbos ir atsakomybės politikoje bei visuomenėje įsigalėjimas, socialinis teisingumas ir nuoseklus gerovės visiems kūrimas, vieninga, saugi ir tvarią ateities viziją turinti Lietuva.

„Mieli Lietuvos žmonės, pastaruosius mėnesius prezidentinėje kampanijoje mes daug bendravome, išgirdau ir supratau daugelio jūsų godas ir lūkesčius. Pasiryžau būti nepriklausomas kandidatas, todėl šiandien aš esu nepriklausomas prezidentas, kad būčiau laisvas veikti jūsų labui“, – į Lietuvos žmones kreipiasi prezidentas.

Sieks likti atviras ir paprastas žmogus

Pasak G. Nausėdos, sieks likti toks, kokį jį pažino žmonės: atviras ir paprastas žmogus, prieinamas ir išklausantis, noriai bendraujantis ir atsiliepiantis. Esu įsitikinęs, sako jis, kad taip bus ir po penkerių metų, o jeigu ne – jūs be užuolankų man tai priminkite, ragina prezidentas.

„Šiandien čia kalba ne tik Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda. Šiandien manyje kalba ta jūsų širdžių šilumos sklidina tylioji, tačiau didelę jėgą pademonstravusi ir ypatingai graži savo dvasia Lietuva. Šiandien ši Lietuva klausia: kada? Ir šiandien čia pat ji atsako: dabar!

Dabar – pagarba piliečių tarpe tetampa Lietuvos gerovės pamatu. Dabar – sąžininga politikų ir valdininkų tarnystė tebūna mūsų kasdienybe. Dabar – tėvynės meilė teįkvepia mums pasitikėjimą saugia Lietuvos ateitimi. Dabar būkime laisvi, išmintingi ir valingi mūsų bendrojo gėrio, mūsų bendrų namų Lietuvos kūryboje!“ – sako prezidentas Gitanas Nausėda.