Lietuvoje

2019.07.12 14:12

Nausėda dalyvavo vėliavų pagerbimo ceremonijoje – išskirtinis dėmesys užsienio lietuviams

atnaujinta 14.57
Domantė Platūkytė, LRT.lt2019.07.12 14:12

Katedros aikštėje po iškilmingų mišių Vilniaus Arkikatedros bazilikoje vyko tradicinė Lietuvos miestų ir miestelių vėliavų pagerbimo ceremonija. Pažymima, kad pastaroji yra išskirtinė, nes kviečiamos ne tik Lietuvos regionų bendruomenės, bet ir užsienio lietuvių delegacijos.

Kartu su Lietuvos miestų bei miestelių vėliavomis pagerbta ir užsienio lietuvių vėliava. Kaip anksčiau sakė Inauguracijos komisijos pirmininkė Algė Budrytė, pagrindinė inauguracijos žinutė – Lietuva yra viena, todėl dalyvauti šventėje kviečiami visi pasaulio lietuviai.

Išėję iš Arkikatedros Gitanas Nausėda ir Diana Nausėdienė sveikinosi su susirinkusiais žmonėmis, kurie atvyko ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš kitų pasaulio valstybių.

„Žvelgiu į šias vėliavas ir matau mūsų miestelių darbus, godas, istoriją, sakmes ir padavimus, tiesiog žmonių darbus, kurie ir daro mūsų Lietuvą gražesnę. Man smagu, kad visi regionai stovi kaip vienas, įskaitant ir lietuvių, gyvenančių užsienyje vėliavą.

Lietuva yra gerokai didesnė, nei mes galvojame, nei esame nubrėžę jos geografines ribas. Lietuviai pasklidę po visą pasaulį, bet tai yra viena Lietuva“, – kalbėjo G. Nausėda.

Prezidentas išreiškė viltį, kad visi kartu kursime Lietuvą bei padarysime ją gražesne ir dar kartą pabrėžė, kad jo tikslas – vieninga Lietuva.

„Miela Lietuva, myliu tave visą“, – šypsojosi G. Nausėda.

Po vėliavų pagerbimo ceremonijos prezidentas ir pirmoji šalies ponia ėjo į Simono Daukanto aikštę, pakeliui sveikindami susirinkusius žmones. Sutuoktiniai dėkojo žmonėms, spaudė rankas, priėmė tiesiamas gėles, fotografavosi su susirinkusiais žmonėmis, o prezidentas važiavo paspirtuku.

Daukanto aikštėje vyko Prezidento rūmų perdavimo ceremonija, G. Nausėda kreipėsi į lietuvių tautą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.