Lietuvoje

2019.07.12 13:27

Strasbūro teismas: Lietuva tinkamai suteikė viltį nuteistiesiems iki gyvos galvos

Vaidotas Beniušis, Raimondas Čiuplys, BNS2019.07.12 13:27

Europos Žmogaus Teisių Teismas paskelbė, kad Lietuva liovėsi pažeidinėti nuteistųjų iki gyvos galvos teises, kai sudarė realią galimybę jiems išeiti į laisvę.

Septyni Strasbūro teismo teisėjai šią savaitę konstatavo, kad kovo mėnesį priimti įstatymai, suteikę viltį nuteistiesiems išeiti į laisvę, tinkamai išsprendė situaciją.

Teismas priimtinu pripažino numatytą 20 metų terminą, po kurio gali būti iš naujo svarstoma nuteisto kalinio padėtis.

Europos Žmogaus Teisių Teismas atkreipė dėmesį, kad pats kalinys gali aktyviai dalyvauti procese dėl nuosprendžio persvarstymo, o Lietuvos įstatyme numatomi kriterijai yra „pakankamai objektyvūs, kad leistų veiksmingai įvertinti, ar asmuo pasitaisė ir dėl to nusipelnė bausmės sušvelninimo“.

„Teismas nutarė, kad įkalinimo iki gyvos galvos bausmės sušvelninimo procedūra ir jos reikalavimai, neseniai priimti Lietuvos valdžios, yra tinkamas ir pakankamas atitaisymas pareiškėjų skundo atžvilgiu“, – rašoma Strasbūro teismo pranešime.

Įvertinęs šiuos argumentus, Strasbūro teismas išbraukė 16-kos nuteistųjų iki gyvos galvos pareiškimus iš bylų sąrašo.

Lietuvos Seimas įstatymo pataisas šiemet priėmė, vykdydamas 2007 metų Strasbūro teismo sprendimą. Tuomet teismas konstatavo, kad net įvykdžiusieji šiurpiausių nusikaltimų „išsaugo esminį žmoniškumą ir turi savyje galimybių pasikeisti“, todėl iš jų negalima atimti vilties, kad jie kada nors galėtų išpirkti kaltę.

Lietuvoje yra per šimtas iki gyvos galvos nuteistų kalinių.

Remdamasis įstatymo pataisomis, Vilniaus apygardos teismas šį mėnesį sušvelnino bausmę pirmam nuteistajam iki gyvos galvos, kuris griežčiausią bausmę atlieka už 1990 metais įvykdytą nužudymą.

Populiariausi

Filipas Kirkorovas

Lietuvoje

2021.01.19 12:24

Istoriniame posėdyje subsidijas dėl neįvykusių Kirkorovo ir Šufutinskio koncertų vadino „baisia klaida“ atnaujinta 13.10; Skvernelis: CSKA tiesiogiai susijusi su Raudonąja armija – drauskime ir ją?

24
COVID-19 vakcina (asociatyvi)

Lietuvoje

2021.01.19 17:10

Skiepijant nuo COVID-19 Šilalėje pacientus vežantys vairuotojai liko be skiepų – ligoninė nežinojo, savivaldybė pamiršo be eilės šeimą paskiepijęs verslininkas svarsto kreiptis į teismą dėl duomenų apsaugos

Vladimiras Putinas ir Filipas Kirkorovas

Lietuvoje

2021.01.19 16:13

Kirkorovas įtrauktas į nepageidaujamų asmenų sąrašą Lietuvoje Maskva: neįsileisdama atlikėjų Lietuva nori išnaikinti draugišką požiūrį; atnaujinta 17.15

6