Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.12 15:47

Prezidentui Nausėdai grąžinti Vyriausybės įgaliojimai

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.07.12 15:47

Prisiekus naujajam prezidentui Gitanui Nausėdai ministras pirmininkas Saulius Skvernelis jam grąžino Vyriausybės įgaliojimus.

Įgaliojimų grąžinimas įvyko iš karto, po Prezidento rūmų perdavimo ceremonijos, vykusios Simono Daukanto aikštėje. Grąžinus įgaliojimus G. Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo Vyriausybė įgaliojama laikinai vykdyti veiklą. Kitaip tariant, premjeras S. Skvernelis oficialiai tampa laikinuoju premjeru.

„Tikiuosi, kad mūsų laukia sklandus Vyriausybės formavimo procesas. Su tuo ir sveikinu, linkiu sėkmės“ – sakė G. Nausėda.

Ministro pirmininko kandidatūra Seimui teikiama turėtų būti liepos 18-ąją. S. Skvernelis juokavo besitikintis, kad tai bus jo kandidatūra.

„Tikiuosi konstruktyvių, darbinių santykių. Tikiuosi, kad tokie ir bus“, – žurnalistams sakė S. Skvernelis, paklaustas, kokių santykių tikisi su prezidentu.

Paklaustas, kada paaiškės naujų ministrų pavardės, premjeras sakė, kad tai jau nebe jo rankose: „Laukiam dekreto, bus dekretas, bus ir kitos procedūros.“

S. Skvernelis neatskleidė, ar prieš G. Nausėdos inauguraciją aptarė su juo galimas ministrų kandidatūras.

Premjeras S. Skvernelis antradienį pranešė, kad po susitikimo su G. Nausėda jaučia prezidento palaikymą, todėl lieka pareigose ir toliau formuos Vyriausybę. Po koalicinių derybų aiškėja, kad valdantieji „valstiečiai“ keturias ministerijas perleidžia partneriams.

Suderėta, kad krašto apsaugos ministrą skirs partija „Tvarka ir teisingumas“, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-krikščioniškų šeimų sąjunga deleguos susisiekimo ir vidaus reikalų ministrus, o „socialdarbiečiams“ atitenka žemės ūkio ministerija. Be to, pats S. Skvernelis yra sakęs, kad yra „valstiečių“ deleguotų ministrų, kurie galėtų toliau dirbti, bet to daryti nenori. Apie sprendimą trauktis kol kas nėra pranešęs nė vienas ministras.

Nesvarbu, kiek ministrų besikeistų, visų jų kandidatūras turės patvirtinti prezidentas G. Nausėda. Tikėtina, kad Vyriausybės formavimas prasidės jau kitą savaitę.

Teisės aktuose numatoma, kad kai Vyriausybė grąžina įgaliojimus, prezidentas per 15 dienų turi teikti Seimui svarstyti ministro pirmininko kandidatūrą. Įprasta, kad teikiama pareigas jau einančio premjero kandidatūra.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi