Lietuvoje

2019.07.12 11:55

Pranckietis sveikina Nausėdos sprendimą pirmojo vizito vykti į Lenkiją

Pasveikino ir Skvernelis
Jūratė Skėrytė, BNS 2019.07.12 11:55

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, sveikindamas ekonomistą Gitaną Nausėdą pradėjus eiti prezidento pareigas, gyrė jo sprendimą pirmojo užsienio vizito vykti į Lenkiją. Savo ruožtu, premjeras Saulius Skvernelis sako tikintis, kad G. Nausėda pradės naują politinį etapą, kuriame bus daugiau bendradarbiavimo ir mažiau skaldymosi.

„Nuoširdžiai gerbiu Jūsų sprendimą pirmajam užsienio vizitui pasirinkti istorinę ir strateginę kaimynę Lenkijos Respubliką. Išlaikyti partnerystės santykių kursą su šia valstybe yra svarbu ne tik mums, Lietuvai, bet ir visam regionui – esame šios geopolitinės padėties dalimi“, – penktadienį Seime per G. Nausėdos inauguracijos iškilmes kalbėjo parlamento vadovas.

G. Nausėda darbo vizito į Lenkiją vyks liepos 16 dieną.

„Konstitucinė pareiga spręsti pagrindinius užsienio politikos klausimus ir kartu su Vyriausybe vykdyti užsienio politiką tebūna reikšminga Jūsų darbotvarkėje“, – teigė V. Pranckietis.

Vytauto Didžiojo ordiną su aukso grandine Nausėdai įteikęs Viktoras Pranckietis džiaugėsi ir būsimu prezidento užsienio vizitu

Jis taip pat vylėsi, kad ir toliau bus vykdomas susitarimas dėl gynybos finansavimo.

„Negalime nurimti dėl aukštesnių nacionalinio saugumo politikos tikslų – siekime daugiau“, – tvirtino Seimo vadovas.

Jis linkėjo, kad prezidento rūmai būtų atviri, o iš jų sklistų demokratiškos vienybės nuotaikos.

Seimo pirmininkas G. Nausėdai įteikė aukščiausią valstybės apdovanojimą – Vytauto Didžiojo ordiną su aukso grandine.

Kaip nepriklausomas kandidatas G. Nausėda per prezidento rinkimų antrąjį turą gegužės 26 dieną surinko 66 proc. balsų.

Skvernelis sako tikintis, kad G. Nausėda vienys, o ne skaldys

Premjeras Sa. Skvernelis sako tikintis, kad naujasis Lietuvos prezidentas G.Nausėda pradės naują politinį etapą, kuriame bus daugiau bendradarbiavimo ir mažiau skaldymosi.

„Šiandien sveikinu visus Lietuvos žmones su naujo Lietuvos politinės raidos etapo pradžia. Linkiu, kad šis etapas būtų kupinas dialogo, atvirumo, bendradarbiavimo ir tikros demokratijos, kuri jungia ir vienija, o ne skiria ir skaldo“, – iškilmingame Seimo posėdyje sakė S. Skvernelis.

Premjeras linkėjo naujajam šalies vadovui atkaklumo, stiprybės ir išminties, nes „ne visi šalies ir jos žmonių gerovei būtini sprendimai būna lengvi“.

Priesaiką Seime davęs G. Nausėda penktadienį pradėjo eiti Respublikos Prezidento pareigas.

Vasara Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI