Lietuvoje

2019.07.12 11:20

Paskutinėje Grybauskaitės kalboje – patarimai Nausėdai ir perspėjimas apie laukiančią atsakomybės naštą

Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2019.07.12 11:20

Penktadienį savo paskutinėje kalboje nueinanti prezidentė Dalia Grybauskaitė negailėjo patarimų būsimajam šalies vadovui.

Prezidentė savo kalboje naujajam vadovui trumpai papasakojo ir apie šio darbo kasdienybę, privatumo praradimą, naują atsakomybės naštą.

Paskutinė Dalios Grybauskaitės kalba prezidentės pareigose: linkiu visiems padėti vadovauti šaliai

„Noriu pasidžiaugti, kad mūsų valstybė sugeba demokratiškai, oriai rinkti savo vadovus, kad juos gerbia, žmonės sudeda lūkesčius ir pasitikėjimą, tai vyksta taikingai ir džiaugsmingai“, – sakė D. Grybauskaitė.

Dešimt metų Lietuvai vadovavusi D. Grybauskaitė sako, kad naujajam vadovui užguls didelė našta, o vienas pagrindinių atramos taškų – šalies Konstitucija, kurią reikės nuolat ginti.

„Naujajam prezidentui užgula didžiulė atsakomybės našta ir Konstitucija bus vienintelis kelrodis, kuris turės rodyti kelią bet kurioje situacijoje. Ta našta yra ne tik apie mūsų saugumą ir žmonių gerovę, bet taip pat ir apie Konstitucijos apsaugą, nuo pasikėsinimų į ją.

Daug pareigų. Tašėje vežiodavausi kai kuriuos dokumentus, kai kurie jų, saugumo situacijai pasikeitus, turėjo būti man po ranka. Tą turės daryti ir naujasis vadovas, nes kiekvieną minutę, kur bebūtumėme, namuose ar užsienyje, esame ir būsime prezidentais, kurie atsako už mūsų žmonių saugumą“, – sakė D. Grybauskaitė.

Prezidentės teigimu, atsakomybės našta, kuri užgula kiekvieno prezidento pečius, yra tarsi nematoma, bet stipriai juntama ir nuolat lydinti prezidentą bei jo šeimą.

„Tai lydės prezidentą kiekvieną minutę. Lydės ir jo šeimą, teks prisiimti tą pačią atsakomybę 24 valandas ir 7 dienas per savaitę, išeiginių dienų nebus. Atostogų nebus.<...> Todėl tik galiu palinkėti kantrybės, stiprybės ir žmonių palaikymo. Todėl linkiu visiems, padėti vadovauti šaliai, nes tai ne vieno žmogaus atsakomybė, tai visų pareiga padėti dirbti šiam prezidentui“, – sakė prezidentė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt