Lietuvoje

2012.06.13 17:09

Šalčininkuose sulaikytas nelegaliai veikęs cirkas

LRT.lt2012.06.13 17:09

Tyrimas pradėtas gavus pasipiktinusių gyventojų pranešimų apie galimai grubius gyvūnų gerovės pažeidžiamus po Lietuvos miestelius važinėjančiame cirke. Pradėjus aiškintis situaciją nustatyta, kad cirkas veikia nelegaliai, neturėdamas šiai veiklai būtinų leidimų. 

Tyrimas pradėtas gavus pasipiktinusių gyventojų pranešimų apie galimai grubius gyvūnų gerovės pažeidžiamus po Lietuvos miestelius važinėjančiame cirke. Pradėjus aiškintis situaciją nustatyta, kad cirkas veikia nelegaliai, neturėdamas šiai veiklai būtinų leidimų. 

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad bendradarbiaujant su kitomis kontroliuojančiomis institucijomis, išaiškinta nelegaliai veiklą vykdančio cirko buvimo vieta, atliktas skubus patikrinimas, teigiama pranešime spaudai. 

Inicijavus skubią minėto cirko paiešką, šiandien atliktas skubus patikrinimas Šalčininkuose (Vilniaus apskritis). Čia šių metų birželio 13-14 d. cirkas planavo rengti pasirodymus. Patikrinime dalyvavo ir vietos teisėsaugos pareigūnai. 

Patikrinimo metu nustatyti grubūs gyvūnų laikymo sąlygų pažeidimai. Cirko atstovai negalėjo pateikti jokių leidimų vykdyti veiklą, neturėjo gyvūnų įsigijimo dokumentų, cirke buvusios ožkos - neregistruotos. Patikrinimo metu rasti 3 nugaišę, maždaug savaitės amžiaus, ančiukai. Visi gyvūnai laikomi transporto priemonėje be langų ir be ventiliacijos angų. Apžiūrėjus gyvūnus nustatyta, kad jie nepakankamai prižiūrimi. Cirko vagonėlyje radus ir laukinių gyvūnų (smauglį, lapę) informacija apie tyrimą perduota Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento pareigūnams.

Cirko veikla – sustabdyta, sprendžiamas cirko gyvūnų priežiūros klausimas. 

„Tiriant gyvūnų gerovės reikalavimų pažeidimus, iš gyventojų gauta informacija visuomet labai vertinga. Šį atvejį pavyko gana greitai ištirti ir pagelbėti kenčiantiems gyvūnams tik gyventojų budrumo ir aktyvaus atsakingų institucijų bendradarbiavimo dėka“, – pabrėžė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Sirutkaitytė. 

Specialistės teigimu, gyventojai, pamatę netinkamomis sąlygomis laikomus, kenčiančius, prastai prižiūrimus ir nuo nepalankių oro sąlygų neapsaugotus gyvūnus, turėtų apie tai informuoti teritorines valstybines maisto ir veterinarijos tarnybas arba pranešti nemokama telefono linija 8-800-40403.

Populiariausi

Karantinas; koronavirusas Lietuvoje; tyrimai Kaune

Lietuvoje

2020.08.15 12:04

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 34 nauji koronaviruso atvejai, keturi iš jų – įvežtiniai dar vienas atvejis, susijęs su protrūkiu Operos teatre

7
Palangos paplūdimys

Lietuvoje

2020.08.15 16:15

Tūkstančiai poilsiautojų nugulė šalies paplūdimius: Palangoje nebuvo vietos ir obuoliui kur nukristi NVSC dėl koronaviruso grėsmės mato dideles rizikas; karšti orai – bent iki trečiadienio

16
Susitiko Gitanas Nausėda ir Darius Jauniškis

Lietuvoje

2020.08.15 15:38

Šeštadienį prezidentūroje – Nausėdos ir VSD vadovo susitikimas: dėl ko tartasi, nedetalizuojama šią savaitę Jauniškis lankėsi jau kelis kartus