Lietuvoje

2019.07.12 09:21

Landsbergis: patvirtinus Seime Skvernelį, gali nepasikeisti nė vienas ministras

Baką siekiama apskritai išbraukti iš Seimo NSGK; atnaujinta 9.58
BNS2019.07.12 09:21

Kitą savaitę po Vyriausybės įgaliojimų grąžinimo balsuojant dėl premjero Sauliaus Skvernelio kandidatūros, gali nepasikeisti nė vienas dabartinio ministrų kabineto narys, sako opozicinių konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis. 

Pasak jo, būtent ministrų kaita šiuo metu yra didžiausia valdančiosios koalicijos mįslė ir po balsavimo dėl ministro pirmininko kandidatūros visos kortos dėl būsimų ministrų esą bus tik paties S. Skvernelio rankose.

„Yra tikimybė, kad kitą savaitę mes balsuojame už premjerą S. Skvernelį, vis dar nežinodami kokie yra ministrai, nes jis neprivalo jų pristatyti ir po kelių dienų sužinome, kad išvis niekas nesikeičia, nes toks sutarimas yra su prezidentu“, – Žinių radijui penktadienį sakė G. Landsbergis.

„Ir jei taip atsitiktų, antras balsavimas Seime yra nereikalingas, nei už programą, nei už ministrus – nieko. Reiškia, S. Skvernelis turi sulaukti tik vieno balsavimo Seime, po jo visos kortos yra jo rankose ir jis gali daugiau nieko nebekeisti“, – kalbėjo jis.

Pasak G. Landsbergio, pastarieji keli mėnesiai patvirtino prognozes, kad valdančiojoje koalicijoje ar Vyriausybėje reikšmingų pokyčių ar naujovių nebus – ją sudarančios partijos iš esmės tos pačios, programa taip pat ta pati.

Anksčiau Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas yra svarstęs, kad formuojant valdančiąją koaliciją iš esmės siekiama pakeisti tik kai kuriuos ministrus, pirmiausia – susisiekimo ministrą Roką Masiulį.

Praėjusią savaitę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga pasirašė susitarimą dėl valdančiosios koalicijos. Ji turės 76 balsus Seime.

V. Baką siekiama apskritai išbraukti iš Seimo NSGK, sako G. Landsbergis

Iš valdančiosios „valstiečių“ frakcijos pasitraukusį Vytautą Baką siekiama ne tik atstatydinti iš Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko posto, bet ir apskritai pašalinti iš šio komiteto, sako opozicinių konservatorių lyderis G. Landsbergis.

„Dabar Seime vyksta mūšiai, kad jį (V. Baką – BNS) išbrauktų iš komiteto. (...) Keičiama komiteto struktūra, komitetas mažinamas, kad mišriai grupei neliktų kvotos ir jis yra išbraukiamas. Jis bus turbūt įrašytas į kokį Kaimo reikalų komitetą, kaip pamokymas, pažiūrėkit, kas būna žmonėms, kurie išdrįsta paprieštarauti Ramūnui Karbauskiui“, – Žinių radijui penktadienį sakė G. Landsbergis.

Konservatorių lyderis taip pat neseniai tapo Seimo NSGK nariu, jis komitete pakeitė į Europarlamentą išrinktą Rasą Juknevičienę.

Valdančiąją „valstiečių“ frakciją Seime šią savaitę palikęs V. Bakas žadėjo pats pasitraukti iš Seimo NSGK pirmininko pareigų.

Apie pasitraukimą iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos V. Bakas pranešė antradienį. Jis tapo Mišrios Seimo narių grupės nariu.

Parlamentaras teigė nusprendęs palikti valdančiąją frakciją, nes ši pakeitė per Seimo rinkimų kampaniją deklaruotą vieną svarbiausių prioritetų – kovą su korupcija.

V. Bakas į Seimą 2016 metais išrinktas pagal LVŽS sąrašą. Ši partija pasiūlė jo kandidatūrą vadovauti NSGK.

Jis yra devintas parlamentaras, palikęs LVŽS frakciją, sudarytą po Seimo rinkimų.

LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis antradienį Seime žurnalistams sakė, kad paskirti naują NSGK pirmininką neužtruks.

Populiariausi

COVID-19 testavimas
COVID-19 TRUMPAI 9