Lietuvoje

2015.07.10 11:55

D. Grybauskaitė: „Misija Sibiras“ ypač svarbi dabar, kai susiduriame su naujomis grėsmėmis

LRT.lt 2015.07.10 11:55

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su „Misijos Sibiras“ dalyviais, kurie kitą savaitę išvyks į ekspediciją.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su „Misijos Sibiras“ dalyviais, kurie kitą savaitę išvyks į ekspediciją.

„Misija Sibiras“ – tai unikali galimybė jaunimui prisiliesti prie skaudžios Lietuvos istorijos. Ši misija ypač svarbi dabar, kai susiduriame su naujomis grėsmėmis ir nuolatiniais bandymais menkinti mūsų valstybę, paneigti okupaciją ir net mūsų Nepriklausomybę. Todėl Sibiro platybėse iškelta Trispalvė ir sutvarkyti lietuvių tremtinių kapai rodo, kad mes niekada nepamiršime, ką patyrė mūsų tauta, ir ginsime Laisvę“, – sakė prezidentė.

Pasak jos, prieš 75-erius metus okupuotos Baltijos šalys patyrė brutalią agresiją, masiniai gyventojų trėmimai turėjo palaužti ir įbauginti, tačiau šalys nepalūžo. Svarbu, kad tremtį išgyvenusių žmonių dvasinė stiprybė įkvepia jaunąją kartą ir vėl suvienija lietuvius, latvius ir estus. Latvijos ir Estijos piliečiai šiais metais pirmą kartą prisijungia prie „Misijos Sibiras“. Iš viso ekspedicijoje dalyvaus 16 žmonių. Į Sibirą kartu su jaunimu vyks architektas ir grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas, rašoma pranešime spaudai.

Ekspedicija šiais metais vyks į Tomsko sritį, kur aplankys lietuvių tremties vietas ir tvarkys apleistas kapavietes. Šioje srityje iš viso buvo apie 300 lietuvių trėmimo vietų. Tomsko srityje gyvenančiai lietuvių bendruomenei prezidentė padovanojo tautinę juostą su užrašu „Lietuva“.

Iniciatyvai „Misija Sibiras“ šiemet sukanka 10 metų. Per projekto gyvavimo metus dalyvio anketą užpildė daugiau nei 11 000 jaunų žmonių. Lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire – Rusijos Federacijoje, Kazachstano ir Tadžikistano Respublikose – jau apsilankė 13 jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių apie 110 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais.

Šių metų ekspedicija startuos liepos 17-ąją, minint Pasaulio lietuvių vienybės dieną.