Lietuvoje

2019.07.11 12:42

Liberalai siūlo svarstyti Ingridos Šimonytės kandidatūrą į eurokomisaro postą

LRT.lt2019.07.11 12:42

Kandidatė į Europos Komisijos (EK) pirmininkus Ursula von der Leyen atskleidė, kad jei ji bus patvirtinta Europos Komisijos (EK) vadove, ji kreipsis į Europos Sąjungos (ES) valstybes nares prašydama, kad teikdamos kandidatus į Europos komisarus šalys nominuotų du kandidatus – moterį ir vyrą. Opozicijos lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen siūlo premjerui Sauliui Skverneliui į šią poziciją teikti ir konservatorės Ingridos Šimonytės kandidatūrą, sakoma pranešime žiniasklaidai.

Į eurokomisaro poziciją tradiciškai teikiami politikai su ministrų patirtimi.

„Esame vienintelė šalis visoje Europoje, neturinti nė vienos moters ministrės Vyriausybės kabinetuose. Yra šansas, kad galime tapti šalimi, neišlaikančia lyčių balanso – tai būtų tarptautinė gėda ir skandalas. Taip pat, ne visos anksčiau ministrėmis dirbusios moterys turi pakankamai patirties, kad jų kandidatūros būtų teikiamos. Siūlome ministrui pirmininkui atsakingai rinktis kandidates ir skatiname pasirinkti buvusios finansų ministrės I. Šimonytės kandidatūrą“, – kritiškai buvusių ministrių sąrašą vertina Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

Visai neseniai premjeras S. Skvernelis išsakė norą konstruktyviau dirbti su opozicija. Liberalų nuomone, tai būtų puiki proga įrodyti, kad kalbos apie konstruktyvesnį bendravimą su opozicija nėra tuščios.

„S. Skvernelio Vyriausybė nepasižymi palankumu moterims. I. Šimonytės kandidatūra galėtų tapti puikia alternatyva kandidatui vyrui. Tai gera proga Premjerui patvirtinti savo pasisakymus apie konstruktyvesnį bendradarbiavimą su opozicija“, - akcentuoja opozicijos lyderė V. Čmilytė-Nielsen.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt