Lietuvoje

2019.07.11 11:58

Piktnaudžiavimu įtariami Kupiškio meras ir Kultūros centro direktorė paleisti į laisvę

atnaujinta 12.47
BNS2019.07.11 11:58

Piktnaudžiavimu įtariami Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas ir savivaldybės Kultūros centro vadovė Jolita Janušonienė paleisti į laisvę.

Kaip BNS informavo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovė Renana Endružytė, J. Janušonienė po sulaikymo paleista trečiadienį, o D. Bardauskas – ketvirtadienį.

Jiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti, įpareigojimas nebendrauti su nustatytais asmenimis ir nesilankyti savivaldybėje bei kultūros centre.

Šioje byloje yra sulaikytas dar vienas privatus asmuo, įtariamas prekyba poveikiu.

BNS žiniomis, tai įmonės „Roklava“ komercijos direktorius Virginijus Lesmanavičius. Jis 2011 metais Darbo partijos sąraše kandidatavo į Rokiškio rajono savivaldybės tarybą.

Prokuratūra skelbia, jog jam bei dar vienam įtariamajam taip pat skirti rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Teismas trečiadienį nusprendė D. Bardauską trims mėnesiams nušalinti nuo mero pareigų, o J. Janušonienę – mėnesiui.

Jie buvo sulaikyti antradienį, įtariant piktnaudžiavimą tarnyba. Be minėtų sulaikytųjų dar vienas privatus asmuo yra įtariamas dokumentų klastojimu. Jis sulaikytas nebuvo.

Tyrimas vyksta dėl Kupiškio kultūros centro rengto liepos 6 dieną vykusio kūrybos ir menų festivalio „Stichijos“ organizavimo aplinkybių.

Įtariama, jog kai kuriems asmenims buvo sudarytos išskirtinės sąlygos prekiauti šiame renginyje, o už šias išskirtines sąlygas įtariamieji gavo neteisėtą atlygį.

Taip pat įtariama, kad dalis šiam festivaliui reikalingų paslaugų buvo įsigyta neteisėtai, piktnaudžiaujant tarnyba, klastojant viešųjų pirkimų dokumentus.

Tyrimą kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

D. Bardauskas Kupiškio rajono savivaldybei vadovauja antrą kadenciją, meru pirmąkart jis buvo išrinktas 2015 metais. D. Bardauskas yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys, tačiau teisėsaugai pranešus apie įtarimus, mero narystė partijoje buvo sustabdyta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.