Lietuvoje

2019.07.11 10:19

Naglis Puteikis apsigalvojo ir grįžta pas „valstiečius“

Landsbergis: labai keistas žanras, atnaujinta 10.34
Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.07.11 10:19

Mažiau nei prieš metus su triukšmu „valstiečių“ frakciją palikęs Naglis Puteikis apsigalvojo. Ketvirtadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas pranešė, kad N. Puteikis grįžta į valdančiųjų gretas.

Pats N. Puteikis portalui LRT.lt teigė, kad į frakciją grįžta, nes sudarius koaliciją buvo panaikinti prieštaravimai, dėl kurių jis išėjo.

„Pašalinti prieštaravimai tarp Centro partijos ir „valstiečių“. Naujoji koalicija, dešimties punktų, labai aiškiai pasisako už pajamų nelygybės mažinimą, progresinius mokesčius, tarėjų grąžinimą į teismus. Tai tos priežastys, kurios mane vertė išeiti iš frakcijos, jos dingo“, – sakė N. Puteikis, pridurdamas, kad jei nebus laikomasi programos, jis vėl išeis iš frakcijos.

Paklaustas, ar ji tenkina valdančiosios koalicijos sutartis N. Puteikis kalbėjo, kad jo vadovaujamą Centro partiją tokia sudėtis tenkina. Politikas kalbėjo, kad svarbiausia, jog koalicijos programa siekiama mažinti skurdą ir turtinę nelygybę.

Paprašytas pakomentuoti, ar jo nuomone, sprendimas išeiti ir po to grįžti neatrodo keistai, N. Puteikis teigė, kad nuo pat tada, kai tapo Seimo nariu, jis siekė mažinti pajamų nelygybę.

„Mano visi atėjimai ir išėjimai yra priemonė spausti kitus politikus, kad jie vykdytų savo programas“, – sakė N. Puteikis.

R. Karbauskis: jis vykdo partijos valią

Žinią apie N. Puteikio grįžimą patvirtinęs R. Karbauskis teigė tokį žingsnį vertinantis gerai. Anot jo, N. Puteikio keliami klausimai sprendžiami ir naujojoje koalicijos sutartyje apie tai nemažai kalbama.

„Jis vykdo partijos valią, o Centro partija yra pasakiusi, kad jis turi dalyvauti frakcijoje, kuriai tie klausimai yra svarbūs“, – sakė R. Karbauskis.

„Mažai susiję su demokratija“

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis komentuodamas tokį N. Puteikio žingsnį juokavo, kad greitai Seime apskritai nebereikės frakcijų.

„Man atrodo, kad greitai pradėsime kalbėti apie tai, koks tikslas Seime turėti frakcijas ar yra kažkokios migruojančių Seimo narių grupės, kur Seimo narys nepriklauso nei jokiai partijai, frakcijai. Vaikšto kas kur nori. Perka, parduoda. Labai keistas žanras, mažai susijęs su demokratija“, – sakė G. Landsbergis.

Portalas LRT.lt primena, kad antradienį LVŽS frakcija neteko vieno nario, nes iš jos pasitraukė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas. Į frakciją grįžus N. Puteikiui joje yra 49 nariai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI