Lietuvoje

2019.07.11 09:41

Kaip galimas ministras užkulisiuose minimas Ušackas: turiu kitų profesinių planų

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.07.11 09:41

Vis dar neaišku, ką ministru deleguos Krašto apsaugos ministeriją koalicijos derybose gavusi partija „Tvarka ir teisingumas“. Seimo užkulisiuose kalbama, kad kandidatu minimas buvęs ambasadorius Vygaudas Ušackas. Tiesa, jis vis dar konservatorių partijos narys. Pats V. Ušackas tokias kalbas neigia.

Nerimstant kalboms dėl to, kas gali tapti naujuoju krašto apsaugos ministru, minimos skirtingos pavardės. Kol kais aišku, kad niekas neaišku, nes „tvarkiečių“ lyderis Remigijus Žemaitaitis nieko nepatvirtina. Tarp kandidatų minimas ir jis pats, nors neigė, kad ketina eiti šias pareigas.

R. Žemaitaitis ketvirtadienį žurnalistams teigė, kad būti ministru sutiko buvęs ambasadorius. Parlamento kuluaruose minimos dvi pavardės, kurių viena – V. Ušacko.

Pats konservatorius portalui LRT.lt tokias kalbas neigė ir sakė, kad turi kitų karjeros planų.

„Galiu patvirtinti, kad tokio siūlymo nesu gavęs ir tikrai nesvarstau. Neplanuoju svarstyti, kadangi turiu kitus profesinius planus. Dabartinėje koalicijos konfigūracijoje sunkiai įsivaizduoju savo dalyvavimą“ – sakė V. Ušackas.

V. Ušackas siekė tapti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatu prezidento rinkimuose, tačiau pralaimėjo pirminius partijos rinkimus. Paklaustas apie situaciją partijoje V. Ušackas kalbėjo, kad „vyksta apmąstymai po rinkimų“.

„Po sėkmių ir nesėkmių, natūralus procesas. Linkiu partijai išsigryninti tiek vertybių klausimais, tiek ir ekonominės politikos klausimais, demokratijos problemų sprendimo būdais ir turėti ambicingą viziją, krikščioniškomis vertybėmis grįstą, stiprią ir brandžią bendruomenę“, – kalbėjo V. Ušackas, pridurdamas, kad konservatorių palikti kol kas neketina, o tai reikėtų padaryti, jei visgi paaiškėtų, kad jam siūlyta tapti ministru.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.