Lietuvoje

2019.07.11 08:57

Bakas sako, kad nekurs partijos, sieks priimti antikorupcinius įstatymus

Saulius Jakučionis, BNS, Lukrecijus Tubys, ELTA2019.07.11 08:57

Valdančiųjų „valstiečių“ frakciją palikęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas sako, kad nekurs savo politinės partijos, o per likusią kadenciją sieks priimti antikorupcinius įstatymus.

„Tikrai nieko neruošiu, jokios partijos kitiems Seimo rinkimams“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė politikas.

„Mano užduotis, aš apsitariau su savo padėjėjais, su savo komanda, kurią turiu, tai yra vis delto pasiekti, kad per kitą Seimo sesiją būtų priimtas turto civilinio konfiskavimo paketas, Lobistinės veiklos įstatymas – ne iškraipytas koks nors, ne išdarkytas, bet toks, koks buvo parengtas“, – pridūrė jis.

V. Bakas žadėjo paramos projektams ieškoti tarp opozicinių Seimo frakcijų, jau buvo susitikęs su konservatorių lyderiu Gabrieliumi Landsbergiu.

Jis pasitraukė iš „valstiečių“ frakcijos šiai sudarius koaliciją su teisiama partija „Tvarka ir teisingumu“. Valdančiąją daugumą taip pat sudaro „socialdarbiečiai“ ir Lenkų rinkimų akcija.

V. Bakas žada atsistatydinti iš Seimo NSGK pirmininko pareigų. Jo kandidatūrą į šį postą po 2016 metais laimėtų Seimo rinkimų pasiūlė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

V. Bakas dėl kelionių į Rusiją atsakė R. Žemaitaičiui: tai parodo jo lygį

V. Bakas teigia, kad Tvarkos ir teisingumo partijos (TTP) lyderio Remigijaus Žemaitaičio žodžiai, esą jis turi ryšių su Rusija, yra absurdiški, o kaltinimai nebūtais dalykais parodo tam tikrą politiko lygį.

„Visi galime kolegiškai apsižodžiuoti, bet dabar girdžiu, jis kaltina mane, kad važinėju į Maskvą. Esu buvęs Maskvoje, kai man buvo 5 metai, pravažiuodamas. (...) Absurdas. Jokio bendradarbiavimo nebuvo, nesu susitikęs su nė vienu atstovu (profsąjungų. – ELTA)“, – „Žinių radijui“ sakė V. Bakas.

„Šitaip neatsakingai šnekėti, tai parodo žmogaus tam tikrą lygį. Spaudoje galima daug ką parašyti, ypač tada, kai pakiša Rusijos ambasada dokumentus ir visokiuose portaluose pradeda juos interpretuoti, parašomi dalykai, kurių niekada nebuvo. Bet kai partijos pirmininkas, pretenduojantis į krašto apsaugos ministrus, dergia savo valstybės komiteto vadovą visiškai nebūtais dalykais, – tai rimta. Mes galime įsivaizduoti, kas bus toliau“, – teigė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas.

Antradienį LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dienos tema“ R. Žemaitaitis teigė, kad V. Bakas turi ryšių su Maskva.
„Nepamirškite, gal kažkas pamiršo istoriją, tai ponas Bakas buvo tas, kaip mes vadindavome, ryšininkas Rusijoje ir su savo profesinėmis sąjungomis sėkmingai Kremliuje mokosi. Toks irgi įdomus dalykas gyvenime. Bet čia reikėtų palikti jam pačiam“, – tuomet sakė TTP pirmininkas R. Žemaitaitis.
Kaip jau buvo skelbta, V. Bakas pareiškė išeinantis iš LVŽS frakcijos Seime dėl kelių priežasčių – pirmiausia, kad partija nebesilaiko aukšto politikos standarto, kad naujoje koalicinėje sutartyje nebeliko antikorupcinės darbotvarkės, kad Krašto apsaugos ministerijos valdymo sritis atiduota teisiamai TTP.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Vilnius
COVID-19 TRUMPAI