Lietuvoje

2019.07.11 07:12

Seime – siūlymas visiškai drausti reklamą LRT

anksčiau LRT pranešė pati atsisakanti politinės ir komercinės reklamos
LRT RADIJAS, LRT.lt2019.07.11 07:12

Ketvirtadienį Seime planuojama pristatyti projektą dėl visiško komercinės reklamos uždraudimo LRT. Valdančiųjų „valstiečių“ siūlyme numatyta, kad bet kokia reklama ar kitoks viešosios informacijos rengimas bei skleidimas už atlygį būtų draudžiamas LRT RADIJO ir TELEVIZIJOS programose bei LRT portale.

Išimtis paliekama tarptautiniams sutartiniams įsipareigojimams, transliuojant visuomenei reikšmingus renginius.

LRT siūlymui nepritaria ir teigia, kad nukentėtų kultūriniai renginiai, nes eteris jiems taps nebepasiekiamas, kai į jį pretenduos visi, net ir menkaverčiai projektai.

Mėnesio pradžioje LRT pranešė pati atsisakanti politinės ir komercinės reklamos naujienų portale LRT.lt bei laidų rėmimo, taip pat nebedalyvaus jokiuose viešuose pirkimuose kurti ir transliuoti programas ar į žurnalistiką panašų turinį.

Seimas trečiadienį turėtų svarstyti ir naują žiniasklaidos rėmimo modelį. Projektu siūloma valstybės lėšas žiniasklaidai remti skirstantį Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą naikinti ir steigti naują Žiniasklaidos rėmimo fondą.

Jis ir spręstų, kam skirti paramą. Fondo steigėjas ir vienintelis dalininkas būtų Kultūros ministerija, o darbe niekaip nedalyvautų nei Lietuvos žurnalistų sąjunga, nei Lietuvos žurnalistų draugija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt