Lietuvoje

2019.07.10 21:55

Politologas apibūdino Nausėdos komandą: picos išvežiotojų yra daugiau negu kepėjų

Aistė Valiauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.07.10 21:55

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda pristatė savo komandą. Tarp patarėjų – dalis žmonių, kurie su juo kartu dirbo kampanijos metu. Nors nacionalinio saugumo patarėjo pavardės neįvardijo, prezidentas leido suprasti, kad tai gali būti ir kariuomenės vadas Vytautas Žukas.

Kalbėdamas apie inauguraciją G. Nausėda tikino, kad svarbiausia – kultūrininkų dalyvavimas šventėje. Jis neslėpė, kad socialiniuose tinkluose aktyvūs nuomonės formuotojai į vakarinę dalį taip pat gavo kvietimus kaip padėką už palaikymą per kampaniją.

Politologas: G. Nausėdai pačiam gali tekti formuoti politiką

Likus porai dienų iki inauguracijos išrinktasis prezidentas G. Nausėda teigia surinkęs beveik visą komandą.

Kai kurie į komandą ateina iš šalies, kiti – šalia G. Nausėdos jau buvo per visą rinkimų kampaniją. Buvusi rinkimų štabo vadovė Algė Budrytė bus G. Nausėdos kanceliarijos vadovė, kampanijoje taip pat dalyvavusi Ieva Ulčickaitė vadovaus prezidento kabinetui.

Ekonominės ir socialinės politikos patarėjas – Lietuvos banko Finansinio stabilumo departamento direktorius Simonas Krėpšta.

Teisės klausimais prezidentui patars kadenciją baigianti Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotoja Jūratė Šovienė.

Užsienio politikos grupei vadovaus diplomatė Asta Skaisgirytė-Liauškienė.

Aplinkos ir infrastruktūros grupei – buvęs energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius.

Kone pirmas paskelbtas komandos narys – Aistis Zabarauskas vadovaus Komunikacijos grupei.

Politologas Virgis Valentinavičius sako, kad G. Nausėdai pačiam gali tekti formuoti politiką, o patarėjai ją tik vykdytų.

„Išskyrus Skaisgirytę ir Neverovičių, komandoje dominuoja politikos technologai, o ne formuotojai, turinio kūrėjai, picos išvežiotojų yra daugiau negu kepėjų. Ganėtinai keistas dalykas“, – teigia Mykolo Romerio universiteto (MRU) docentas Virgis Valentinavičius.

G. Nausėdos rinkimų štabo narys, buvęs Kauno vicemeras Povilas Mačiulis vadovaus Vidaus politikos grupei.

„Nacionalinė politika – kito lygmens nei savivaldos, dėl to kils iššūkių tiek patarėjui, tiek komandai, tiek prezidentui. Visos politinės jėgos turi savo darbotvarkę, suderinti interesus nebus lengva“, – sako politologas Ramūnas Vilpišauskas.

Tarp kandidatų – V. Žukas

G. Nausėda sako, kad dar ieško švietimo, mokslo ir kultūros patarėjo. Nacionalinio saugumo patarėjo pavardės neįvardijo.

Tačiau interpretacijų G. Nausėda palieka nedaug – anksčiau tarp kandidatų minėtas kariuomenės vadas V. Žukas, kurio kadencija baigiasi kaip tik liepą.

„Toks atsakymų formulavimas yra savotiškas, reikėtų nekomentuoti arba pasakyti, kad žmogus tokiose pareigose, dėl kurių tiesioginis pristatymas nėra tinkamas“, – įsitikinęs R. Vilpišauskas.

Prieštaringai vertinama ir tai, kad G. Nausėdos asmeniniu gydytoju paskelbtas „MG Baltic“ byloje apklaustas Sveikatos mokslų universiteto rektorius Remigijus Žaliūnas. Dabar G. Nausėda sako, kad jam tereiks vieno šeimos gydytojo. Vis dėlto paprašytas paaiškinti, ar nebeturės asmeninių gydytojų, išrinktasis prezidentas sakė, kad nieko neatsisako.

Liko su skolomis

Pergalingai pasibaigę rinkimai G. Nausėdą paliko su skolomis. Išrinktasis šalies vadovas aiškina, kad išleido 330 tūkst. – perpus mažiau nei konkurentė Ingrida Šimonytė, bet dėl kampanijos išlaidų susidarė beveik 40 tūkst. eurų skola.

„Tai suma, kurią ketinu padengti iš asmeninių lėšų, tai padarysiu, nes mano 2018 m. deklaracija rodo, kad galiu padaryti“, – tikina G. Nausėda.

Daukanto aikštė jau ruošiama penktadieniui – inauguracijos šventei. Anksčiau skelbta, kad vakare svarbiausia –kultūros šviesuomenės dalyvavimas, tačiau gavę kvietimus socialiniuose tinkluose ėmė girtis nuomonės formuotojai, kurie per kampaniją palaikė G. Nausėdą. Kovo 11-osios signatarai į šventę esą nekviesti, prezidentė Dalia Grybauskaitė pakviesta, bet į pobūvį neis.

Griežto aprangos kodo, kaip turėtų rengtis šventės svečiai, nėra. Anot G. Nausėdos, žmonėms neturėtų kilti nepatogumų, jei lentynoje nėra frako ar smokingo. Tačiau pats prezidentas ketina vilktis smokingą, kurį specialiai pasisiuvo inauguracijai.

Plačiau – reportaže.

Panorama. Politologo komentaras: Nausėdos komandoje dominuoja politikos technologai, bet ne formuotojai
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt