Lietuvoje

2019.07.10 18:00

Valentinavičius: premjerui atlėgo, kad nebereikės dirbti su Grybauskaite

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.07.10 18:00

Kadenciją baigianti prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį padėkojo Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės ministrams už bendrą darbą ir indėlį į šalies raidą. Mykolo Romerio universiteto (MRU) Komunikacijos fakulteto dekanas Virgis Valentinavičius teigia, kad tiek premjerui, tiek kai kuriems ministrams palengvėjo, kad nebeteks dirbti su D. Grybauskaite.

„Juolab, kad išrinktasis prezidentas pradėjo elgtis taip, jog atrodo, kad dar pareigas einančios prezidentės jau nebėra. Manau, kad visas koalicijos sudarymas, visi veiksmai buvo daromi su viena prielaida, kad dabar ministrų kandidatūras tikrins jau nebe D. Grybauskaitė, o G. Nausėda, kuris bus nuolaidesnis“, – sako V. Valentinavičius.

Prezidentė nuo 2009-ųjų dirbo su trimis – Andriaus Kubiliaus, Algirdo Butkevičiaus bei S. Skvernelio – Vyriausybėmis. Per visą valdymo laikotarpį prezidentė išsiskyrė reiklumu ir negailėjo kritikos visoms Vyriausybėms.

„Svarstydami D. Grybauskaitės politikos stilių, telkiamės vien tik į ją. Keliame klausimą, ar ji su visais premjerais ir Vyriausybėmis elgėsi vienodai?

Galbūt skirtumų buvo, galbūt iš pradžių to reiklumo buvo neadekvačiai daug, sunku pasakyti. Bet yra dar keli kintamieji. Visos Vyriausybės ir premjerai buvo skirtingi politikos turinio prasme ir bendravimo su prezidente stiliumi“, – sako pašnekovas.

Jo teigimu, politiškai stipriausia Vyriausybė buvo A. Kubiliaus (V. Valentinavičius yra dirbęs A. Kubiliaus patarėju – LRT.lt), silpniausia – A. Butkevičiaus. Savo ruožtu, S. Skvernelio buvo vidutiniška.

„S. Skvernelis, matyt, apakintas Ramūno Karbauskio, iškart puolė į konfliktą su prezidente“, – išskiria dekanas.

Anot jo, tiek A. Butkevičius, tiek S. Skvernelis, pykdamiesi su D. Grybauskaite, kasė sau duobę visiems būsimiems rinkimams.

Tiesa, kaip teigia V. Valentinavičius, naujasis prezidentas G. Nausėda signalizuoja, kad savo valdymo stiliumi panašės į Valdą Adamkų negu D. Grybauskaitę.

Plačiau – „Laba diena, Lietuva“ reportaže nuo 37 min.

„Laba diena, Lietuva“. Etiketo žinovas: pirmosios Lietuvos ponios buvo labai skirtingos
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.