Lietuvoje

2019.07.10 15:03

Komercinė žiniasklaida prašo suteikti vienodas galimybes transliuoti prezidento inauguraciją

transliavimas LRT numatytas LR Prezidento įstatyme
BNS, LRT.lt2019.07.10 15:03

Komercinė žiniasklaida skundžiasi, kad Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT) nepagrįstai gavo išimtines teises transliuoti prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos renginius.

Tokį kreipimąsi pasirašė TV3, LNK ir „Lietuvos ryto“ televizijų, portalų delfi.lt, 15min.lt ir lrytas.lt vadovai.

G. Nausėdos atstovas BNS sakė, kad bus ieškoma būdų situaciją spręsti bei sudaryti galimybę transliuoti inauguracija ir kitiems kanalams.

„(...) nėra užtikrintos vienodos teisės visoms žiniasklaidos priemonėms transliuoti Lietuvos Respublikos Prezidento inauguracijos renginius. Vietoje to vienai žiniasklaidos grupei suteiktos išimtinės teisės“, – teigiama rašte.

Interneto žiniasklaidos asociacijos pirmininkė Aistė Žilinskienė BNS sakė, kad, kreipimosi autorių nuomone, išimtinės teisės sudarytos LRT.

Kreipimosi autoriai Prezidentūros prašo arba suteikti viešą prieigą prie transliacijos signalo, arba sudaryti vienodas sąlygas transliacijoms rengti. Raštas adresuotas ir Žurnalistų etikos inspektorei.

Kaip teigiama oficialiame LRT atsakyme, iš žiniasklaidos kanalų nebuvo gautas nė vienas prašymas dėl transliavimo.

„Pagrindinė inauguracijos ceremonija – iškilmingas LR Seimo posėdis, skirtas Respublikos Prezidento priesaikos ceremonijai, kai išrinktasis Prezidentas Gitanas Nausėda prisieks. Šios ceremonijos signalą visi žiniasklaidos kanalai pasiima iš Seimo, taip pat ir LRT.

Viena inauguracijos dalis – LR Vyriausybės įgaliojimų perdavimas – filmuojama tik LRT, ir šia dalimi mes esame pasirengę pasidalinti, tik iki šiol negavome prašymo nė iš vieno žiniasklaidos kanalo.

LRT neprieštaravo ir neprieštarauja, kad kiti kanalai su savo įranga transliuotų kitas inauguracijos dalis“, – teigia LRT atstovai.

LRT taip pat primena, kad, kaip rašoma Lietuvos Respublikos Prezidento įstatyme, „Respublikos Prezidento priesaikos priėmimo ceremoniją tiesiogiai transliuoja Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“.

G. Nausėdos atstovas Aistis Zabarauskas BNS patvirtino, jog oficialiu transliuotoju pasirinkta LRT.

„Oficialus inauguracijos transliuotojas yra nacionalinis transliuotojas, LRT“, – sakė jis.

A. Zabarauskas sakė matęs kitų transliuotojų kreipimąsi ir žadėjo artimiausiu metu jį peržiūrėti.

„Ieškosime galimybių tai padaryti. Jokiu būdu nesiekiame kažkam uždrausti transliuoti“, – teigė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt