Lietuvoje

2019.07.10 11:50

Teismas trims mėnesiams nušalino Kupiškio rajono merą nuo pareigų

atnaujinta 17.02
Jonas Kisielius, BNS 2019.07.10 11:50

Panevėžio apylinkės teismas trečiadienį trims mėnesiams nušalino Dainių Bardauską nuo Kupiškio rajono mero pareigų, BNS pranešė teismo atstovė Irma Gritėnienė.

„Jis šiuo metu vis dar yra sulaikytas“, – sakė ji.

Popietę teismas nuo pareigų vienam mėnesiui nušalino ir Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros centro vadovę Jolitą Janušonienę.

Antradienį Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sulaikė piktnaudžiavimu tarnyba įtariamą D. Bardauską ir J. Janušonienę.

Kaip BNS pranešė STT atstovė Renata Endružytė, dar du privatūs asmenys yra įtariami prekyba poveikiu ir dokumentų klastojimu. Vienas iš jų antradienį dėl prekybos poveikiu buvo sulaikytas.

Kitas privatus asmuo, įtariamas dokumentų klastojimu, sulaikytas nebuvo.

Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Marius Mališauskas BNS sakė, kad nušalintą merą pavaduos vicemeras socialdemokratas Algirdas Notkus.

Meras D. Bardauskas Kupiškio rajono savivaldybei vadovauja antrą kadenciją, meru pirmąkart jis buvo išrinktas 2015 metais. D. Bardauskas yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys, tačiau teisėsaugai pranešus apie įtarimus, mero narystė partijoje buvo sustabdyta.

Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba bei prekybos poveikiu Kupiškio rajono savivaldybėje. Savivaldybėje, jos valdomame Kultūros centre, kelių asmenų darbo vietose bei namuose antradienį atliktos kratos ir paimti reikšmingi dokumentai bei daiktai.

Tyrimas vyksta dėl šių metų liepos 6 dieną vykusio kūrybos ir menų festivalio „Stichijos“ organizavimo aplinkybių. Jį organizavo Kupiškio kultūros centras.

„Įtariama, kad kai kuriems asmenims buvo sudarytos išskirtinės sąlygos vykdyti prekybą minimo renginio metu, o už tokių išskirtinių sąlygų sudarymą piktnaudžiavimu įtariami asmenys gavo neteisėtą atlygį“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė STT Panevėžio valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus viršininkas Gediminas Vizbaras.

Taip pat įtariama, kad dalis šiam festivaliui reikalingų paslaugų buvo įsigyta neteisėtai, piktnaudžiaujant tarnyba, klastojant viešųjų pirkimų dokumentus.

Tyrimą kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.