Naujienų srautas

Lietuvoje2015.07.09 21:02

Vilnius dėl „Air Lituanica“ kreipėsi į prokurorus

BNS 2015.07.09 21:02

Vilniaus miesto valdžia dėl jos valdomos bankrutuojančias oro bendrovės „Air Lituanica“ kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Prokurorų prašoma išsiaiškinti, ar įmonės kapitalas formuotas teisėtai.

Vilniaus miesto valdžia dėl jos valdomos bankrutuojančias oro bendrovės „Air Lituanica“ kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Prokurorų prašoma išsiaiškinti, ar įmonės kapitalas formuotas teisėtai.

„Gindama viešąjį interesą, savivaldybė prašo prokuratūros ištirti, ar formuojant ,,Air Lituanica“ įstatinį kapitalą nebuvo pažeisti Lietuvos įstatymai bei kiti teisės aktai, reglamentuojantys savivaldybių veiklą ir jų turto naudojimą, disponavimą ir investavimą visuomenės reikmėms“, – rašoma savivaldybės pranešime.

Be to, prašoma išnagrinėti, ar sandoriai, kai „Air Lituanica“ pervesdavo lėšas arba įsipareigojimus už ją prisiimdavo kitos savivaldybės įmonės, buvo teisėti, taip pat prašoma išanalizuoti lėšų judėjimą sąskaitose, finansinės apskaitos ir kitus dokumentus.

Ankstesnė Vilniaus valdžia nuolat didino „Air Lituanica“ kontroliuojančios „Start Vilnius“ kapitalą, taip suteikdama lėšų oro bendrovės veiklai. Paskutinį kartą „Start Vilnius“ kapitalas šiemet padidintas 6,872 mln. eurų, iš šios sumos 4,344 mln. eurų buvo piniginis įnašas. „Air Lituanicos“ kapitalas balandį buvo padidintas iki 14,802 mln. eurų.

Vilniaus apygardos teismas liepos 1 dieną nutarė areštuoti visą „Air Lituanica“ turtą ir pinigines lėšas. Laikinas turto areštas galios, kol teismas išnagrinės Vilniaus šilumos tinklų ir „Air Lituanica“ direktoriaus Nerijaus Juknos prašymą iškelti pastarajai bankroto bylą.

„Air Lituanica“ apie stabdomą veiklą pranešė gegužės 22 dieną, o po savaitės pranešė ketinanti inicijuoti bankrotą.

Vilniaus savivaldybės duomenimis, „Air Lituanica“ pernai patyrė 10,27 mln. eurų grynųjų nuostolių – beveik dukart daugiau nei 2013 metais, kai patirta 5,19 mln. eurų nuostolių. Bendrovės pajamos pernai padidėjo 70,2 proc. iki 6,4 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi