Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.09 21:51

Prezidentūrą paliks ne tuščiomis: Grybauskaitės patarėjams numatytos išeitinės išmokos

Jas gaus ne visi

Liepos 12-ąją prezidentūros duris uždarys ne tik prezidentė, bet ir beveik 30 jos komandos narių – patarėjai, kancleris. Biudžete jiems numatytos išeitinės išmokos. Tiesa, jas gaus ne visi – tik pakankamai ilgai dirbę ir tie, kurie iškart negaus posto valstybės institucijose. Preliminariai skaičiuojant, išmokų suma gali būti kiek mažesnė nei 100 tūkstančių eurų.

Su prezidentūra penktadienį atsisveikins ne tik prezidentė Dalia Grybauskaitė, bet ir jos politinio pasitikėjimo komanda. Juos pakeis išrinktojo prezidento Gitano Nausėdos atsivesti žmonės.

Politinio pasitikėjimo komandos nariai gaus išeitines. Tik tie, kurie per mėnesį po atleidimo neįsidarbins valstybinėse institucijose ar įmonėse. Išdirbusiems ne mažiau kaip pusę kadencijos – šiuo atveju pustrečių metų – išmokama vieno mėnesio alga. Šio termino neišdirbo tik viena patarėja.

„Prezidentūra raštu atsakė, kad pinigai biudžete esą numatyti, tačiau kiek jų – neatskleidžiama. Anot prezidentūros atstovų, lėšos išeitinėms išmokoms biudžete nėra išskirtos atskira eilute. Be to, ir kiek tiksliai jų reikės paaiškės tik praėjus mėnesiui po kadencijos pabaigos“, – pasakoja LRT TELEVIZIJOS reporterė Aistė Valiauskaitė.

Šiuo metu prezidentūroje dirba 7 prezidento vyriausieji patarėjai ir 20 patarėjų. Taip pat kancleris. Anksčiau keičiantis valdžiai jis likdavo poste, tačiau pernai kanclerio pareigybė tapo politinio pasitikėjimo postu. Prezidentūros kancleris iki mokesčių uždirbo beveik 4300 eurų.

Vyriausiojo patarėjo, kaip pavyzdžiui, prezidentės dešiniąja ranka vadinamos Daivos Ulbinaitės, alga vidutiniškai siekė kone 4200 eurų, neatskaičius mokesčių.

Vidutinis prezidentės patarėjo atlyginimas – beveik 3700 eurų popieriuje.

Taigi, preliminariai skaičiuojant, jei personalas per mėnesį neįsidarbintų valstybės tarnyboje, bendra išmokų suma gali būti ir apie 100 tūkstančių eurų.

„Kai kurių prezidentės patarėjų tolesnis kelias jau aiškus. Prezidentės vyriausiais patarėjas užsienio politikos klausimais Nerijus Aleksiejūnas nuo rugpjūčio taps ambasadoriumi Prancūzijoje. Vyriausioji patarėja ekonomikos klausimais Lina Antanavičienė – ambasadore Izraelyje“, – sako A. Valiauskaitė.

Prezidentė D. Grybauskaitė dėl ateities gali būti rami. Jai skirta – beveik 3700 eurų siekianti renta. Taip pat prezidentei bus paskirti 4 aptarnaujančio personalo darbuotojai. Po kadencijos prezidentui suteikiamas ir būstas, tačiau D. Grybauskaitė atsisakė rezidencijos Turniškėse.

Plačiau – reportaže.

Prezidentūrą paliks ir Dalios Grybauskaitės komanda – jai numatytos išeitinės išmokos
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi