Lietuvoje

2019.07.09 13:23

Karbauskis apie Pranckiečio likimą: po tarybos posėdžio kiekvienas priims sau tinkamą sprendimą

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis kol kas negali pasakyti, ar Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio likimas spręsis šioje pratęstoje, ar rudens Seimo sesijoje.

„Aš dabar į tą klausimą neatsakysiu. Pirmadienį bus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos tarybos posėdis. Po to, manau, kad kiekvienas priims sau tinkamą sprendimą“, – antradienį žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Jis taip pat sakė, kad partijos tarybos posėdyje siūlys pasitikrinti pasitikėjimą juo kaip partijos pirmininku.

„Aš negaliu pasakyti, bus balsuojama ar ne, bet aš tą klausimą kelsiu“, – sakė R. Karbauskis.

Kitą savaitę, pirmadienį, vyksiančiame „valstiečių“ tarybos posėdyje planuojama svarstyti V. Pranckiečio tolesnį buvimą Seimo pirmininko poste, bet pats V. Pranckietis nelinkęs kalbėti apie savo atsistatydinimą.

„Manau, kad turėtų labai aiškiai frakcija atsiklausti taryboje, ar frakcija turi atiduoti Seimo pirmininko postą kitai partijai“, – pirmadienį žurnalistams sakė V. Pranckietis, primena ELTA.

Į klausimą, ar paliktų postą, jei taryba nuspręstų, kad reiktų keisti Seimo pirmininką, V. Pranckietis sakė, kad „tada frakcija turėtų taip, kaip privalu pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, inicijuoti nepasitikėjimo arba atšaukimo procedūrą Seime“.

Pasiteiravus, ar pats savanoriškai neatsistatydintų, V. Pranckietis sakė, kad bus sprendžiama tada, kai bus tarybos sprendimas.

Praėjusį penktadienį pasirašytoje koalicinėje sutartyje numatyta, kad Seimo pirmininko kandidatūrą siūlo Lietuvos socialdemokratų darbo partija.